Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Europese Commissie wijst Microsoft de weg

04 december 2003 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

De Europese Commissie heeft een belangrijke bijdrage geleverd aan Microsofts koerswijziging om de eigen producten en internet veiliger te krijgen. Het concern volgt de EU-richtlijn voor elektronische handtekeningen.

Een jaar voordat bedrijfsstrategist Bill Gates begin 2002 het Thrustworthy Computing Initiative binnen Microsoft lanceerde was de Emea-organisatie druk bezig om de producten af te stemmen op wetgeving uit Brussel die informatiesystemen veiliger moet maken. "Door de richtlijn voor elektronische handtekeningen bijvoorbeeld kunnen Windows XP en Windows Server 2003 met standaard digitale certificaten overweg", zegt Steve Adler, senior consultant bij Microsoft.
 
Adler, van oorsprong afkomstig uit Australië, is vanaf 1996 betrokken bij de ontwikkeling en marketing van het Active Directory-product. Halverwege 2001 werd hij verantwoordelijk voor de Europese pki-strategie (public key interface) bij Microsoft. De softwarereus wilde zich conformeren aan standaarden én tegelijkertijd aan nieuwe EU-regels voldoen.
 
De door de EC en het bedrijfsleven gesponsorde PKI Challenge heeft een belangrijke bijdrage geleverd aan gestandaardiseerd gebruik van certificaten binnen Microsoft-producten. In deze test, die halverwege 2001 begon en dit jaar afliep, werden pki-systemen van tien verschillende fabrikanten, waaronder die van Microsoft, getest op interoperabiliteit. In een ander systeem aangemaakte certificaten bleken pas na enige aanpassingen te werken in pki-omgevingen van een ander merk.
 
De EC heeft in de uiteindelijke rapportage over deze test de namen van deelnemende bedrijven niet genoemd. Microsoft heeft onder andere zijn sleutelafhandeling aangepast, geeft Adler als voorbeeld. "Europa is veel verder met het gebruik van smartcards dan de VS. Er zijn zo’n dertig nationale initiatieven met digitale identiteitskaarten in Europa. Uiteindelijk zullen dit soort kaarten door de twee beveiligingslagen – fysiek eigendom en kennis van de bijbehorende code – transacties op internet een stuk veiliger maken."
 
Kijk voor een uitgebreid artikel in deComputable van 5 december 2003.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Cegeka

    Van handmatig naar intelligent: AI‑automatisering bij NIBC
    Pijl naar rechts icoon

    Office EU

    Office EU: Alles-in-1 Office Software Suite, 100% Europees
    Pijl naar rechts icoon

    Office EU

    Office EU: Alles-in-1 Office Suite, 100% Europees
    Pijl naar rechts icoon

    Erasmus MC - Datahub

    Intensive care familiegesprekken begrijpelijk voor iedereen
    Pijl naar rechts icoon

    ServiceNow

    ServiceNow
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Data & AI

    De QR-code als strategische sleutel vo...

    Productdata speelt een belangrijke rol binnen productieketens. Consumenten verwachten transparantie en ketenpartners vragen om betrouwbare informatie. En ook wet- en regelgeving stelt steeds hogere eisen aan de beschikbaarheid en kwaliteit...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Computable.nl
    Data & AI

    Belgen winnen EC-beheerklus van 21 miljoen

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructuur

    EC trekt 2,5 miljard euro uit voor slimme chips

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs