Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

DSA Vision is in de ‘winning mood’

11 november 2010 - 18:394 minuten leestijdActueelSoftware & DevelopmentDSA Vision
Rik Sanders
Rik Sanders

Tot de partijen die martkaandeel van NCCW en Centric, en in mindere mate SG, hebben afgesnoept behoren DSA Vision, Databalk en Itris. Dat blijkt uit een marktoverzicht van HC&H Consultants. Voor SAP-leveranciers Ctac en Aepex wordt 2011 het jaar van de waarheid. De Nederlandse oplossing van de Zweedse leverancier Repab maakt een doorstart onder de vleugels van Unified Solutions.

Vooral DSA Vision verkeert in een winning mood’, zegt Annelies van den Berg, directielid HC&H Consultants. ‘Het bedrijf straalt ook uit in de markt dat het weet wat er precies aan de hand is. Het heeft een aantal mooie deals binnengehaald, waarvan Mitros uit Utrecht zorgt voor een grote groei in vhe’s (verhuurbare eenheden).’ Uit het overzicht van HC&H blijkt dat DSA in de periode 2010 – 2012 zijn klantenaantal onder middelgrote en grote corporaties ziet toenemen met vijf. In vhe’s omgerekend betekent dat een stijging van 205.597 naar 286,595; een groei van het marktaandeel van 8,3 naar 11,5 procent.

Groeistuip
Ook Databalk, dat Centric op de hielen zit, groeit nog steeds. Het bedrijf profiteert van de combinatie primair pakket, dat tegenwoordig Dynamics Wonen heet, en onderhoudspakket Pharos. ‘Overigens gebruiken veel corporaties Pharos ook los, in combinatie met primaire software van andere leveranciers. Ook het documentair informatiesysteem loopt goed.’

Leverancier Itris, dat de afgelopen jaren flink groeide, haalt ook nog steeds klanten binnen. ‘Maar’, tekent de HC&H-directeur aan, ‘Itris heeft wel moeite gehad om de interne organisatie op orde te brengen, om al die nieuwe klanten goed te ondersteunen. Daarnaast biedt het bedrijf met Viewpoint een totaaloplossing, inclusief webportaal en projectadministratie. Die is met name geschikt voor middelgrote partijen, maar de vraag is wel of deze oplossing stand houdt in een markt die meer om ‘best-of-breed’-oplossingen vraagt.’

Nieuwkomers
De ict-markt voor de sociale huisvesting is redelijk traditioneel. Als nieuwkomer is het lastig binnenkomen. Ctac en Aepex zijn actief met een SAP-oplossing die bij een beperkt aantal grote corporaties draait, met Ymere (klant van Ctac), de grootste Nederlandse corporatie, als blikvanger. Dat vindt Van den Berg een mooie referentie, al is de markt nog niet gewend aan SAP-implementatiepartners. Zij meent dat het voor beide partijen tijd wordt om in 2011 nieuwe klanten binnen te halen. ‘Als je maar één of twee klanten bedient, hoeveel moeite steek je als bedrijf dan nog in de verdere ontwikkeling van je product? Voor een SAP-oplossing liggen er in ieder geval kansen bij Woonbedrijf Eindhoven en Eigen Haard.’

Een andere relatieve nieuwkomer was het Zweedse Repab, dat in 2006 met een Nederlandse variant van het Zweedse Microsoft-pakket Summarum op de markt verscheen. Twee klanten leverden het tot nu toe op: SLS Wonen en het kleine De Groene Waarden. Dat was te mager om in Nederland een eigen verkooporganisatie aan te houden. Die werd opgeheven en inmiddels zijn de verkooprechten van Repab overgedragen aan Unified Solutions. De Repab-oplossing wordt als Unified Xpand in de markt gezet en Unified Solutions verkoopt het in combinatie met infrastructuurdiensten die het van oudsher levert aan woningcorporaties.

Klik met leverancier
Van den Berg constateert dat leveranciers in de corporatiemarkt steeds meer enterprise resource-omgevingen aanbieden, op basis van standaardtechnologie (Microsoft, Oracle, SAP). ‘Uiteindelijk kiest een corporatie niet op onderliggende technologie, die is in de basis toch vaak vergelijkbaar, maar leggen functionaliteit, integratie en openheid meer gewicht in de schaal.’

Ook de klik met de leverancier is belangrijk, stelt ze. ‘Neem de drie grote Microsoft-aanbieders. Alledrie hebben een duidelijke visie om producten op het Microsoft-platform te ontwikkelen. SG is een partij die met beide benen op de grond staat, Databalk is commercieel sterk, terwijl DSA Vision daar tussenin zit. Een klant moet de leverancier kiezen bij wie hij zich het prettigst voelt. Dat de eerste twee hun visie op een Axapta-oplossing baseren en de laatste op een Navision-versie is voor veel corporaties van minder zwaarwegend belang.’

Marktverdeling

Het overzicht van HC&H bevat niet alle primaire pakketleveranciers van corporaties die duizend of meer vhe’s beheren. Er zijn een paar uitzonderingen. Zo werkt de corporatie SIB Woonservice (1000 vhe’s) nog met het branchevreemde pakket Huismeester in combinatie met het boekhoudpakket Multivers van Unit4.

Dan is er nog de grotere woningcorporatie Talis (15.000 vhe’s) uit Nijmegen. Die werkt met een SAP-template die oorspronkelijk is ontwikkeld door Capgemini. Deze ict-dienstverlener trok zich echter na problemen met de template terug uit de markt. Talis heeft daarna met SAP-specialist MyBrand (met hulp van de zusterbedrijven MyFood en MoveBeyond) een bruikbare SAP-oplossing kunnen realiseren. Inmiddels heeft Talis als aanvulling hierop delen van de Aepex SAP-oplossing Aetrium gekocht. Omdat MyBrand geen actieve leverancier op de corporatiemarkt is, is het Talis-overzicht aan Aepex toegeschreven.

Meer over

Softwarebeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Resultaatgericht Samenwerken (RGS).

    RGS is een gestructureerde methode die vastgoedprofessionals direct ondersteunt bij kwaliteitsverbetering, kostenefficiëntie en verduurzaming.

    Computable.nl

    De principes van cloud-native techniek

    Cloud-native technologieën voegen flexibiliteit, schaalbaarheid en beveiliging toe en verlagen de operationele kosten voor de IT-omgeving. Hoe dragen Kubernetes, KEDA en AKS hieraan bij?

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    Een stortvloed aan ai-tools; ServiceNow drinkt zijn eigen champagne

    ActueelOverheid

    Dictu sluit applicatiecontract met CGI, IBM, Sogeti, Sopra Steria, TCS en Circle8

    OpinieSoftware & Development

    SAM: jouw bondgenoot tegen shelfware

    ActueelOverheid

    Ministerie BZK negeert advies AcICT over stilleggen Digipoort

    man kijkt naar het korte nieuwsoverzicht van Computable
    ActueelCarrière

    Kort: Aanvalsdetectie ai-agents, kenniskloof cio’s, overnames Wolters Kluwer, Esprit ICT en Main

    cybercrime
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Rijkswaterstaat moet vaart maken met beveiligen van bruggen en sluizen

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs