Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Het Security Management programma van Cybertrust vergroot overeenstemming met ISO 17799 en ISO 27001 informatiebeveiligings-normen

20 maart 2007 - 10:06ActueelSecurity & AwarenessCybertrust

Cybertrust, wereldwijd specialist op het gebied van informatiebeveiliging, maakte vandaag bekend dat het Security Management Program (SMP) van het bedrijf nu beter overeenstemt met de ISO 17799- en ISO 27001-beveiligingsnormen. Hierdoor kunnen SMP-klanten de ISO best practices omtrent “security controls” makkelijker aangrijpen en implementeren.

ISO 17799 is een gedetailleerde beveiligingsstandaard, bestaande uit 11 hoofdstukken, waaronder toegangscontrole voor systemen, fysieke en omgevingsbeveiliging, naleving en beveiligingsbeleid. De voornaamste doelstelling van de standaard is 'best practices' voor informatiebeveiliging te definiëren voor heel het bedrijf en informatietechnologiesystemen alsook de integriteit, vertrouwelijkheid en beschikbaarheid van kritieke gegevens veilig te stellen. ISO 27001 vult ISO 17799 aan door continue, herhaalbare risicobeheerprocedures in een dynamische bedrijfsomgeving op te zetten. Bovendien omvat ISO 27001 een certificatie voor informatiebeveiligingsbeheer.
"ISO 27001 wordt snel dé beveiligingsstandaard in de hele wereld", aldus Kerry Bailey, senior vice president global services van Cybertrust. "Naarmate bedrijven de ISO-informatiebeveiligingsnormen volledig gaan hanteren, kunnen ze extra toegevoegde waarde halen uit hun programma's voor risicobeheer en naleving. Cybertrust is verheugd een grotere overeenkomst met deze standaarden te kunnen aanbieden, als toegevoegde waarde voor onze SMP-klanten".
De herziene SMP-"security controls" komen nu rechtstreeks overeen met het merendeel van de doelstellingen en "controls" beschreven in ISO 27001. Bovendien versnelt het programma de ISO 27001-certificatie-inspanningen doordat het de meest relevante ISO-controls continu evalueert en meet en professioneel advies verleent over corrigerende en preventieve maatregelen. Voor klanten die de ISO 27001-norm willen naleven zonder een formele certificatie te willen nastreven, verbetert de nieuwe SMP-versie de algemene staat van beveiliging en helpt het programma ze bij hun inspanningen om belangrijke beveiligingsprocessen en -procedures te evalueren en te verbeteren. Met de conformiteitsrapportage in SMP kunnen klanten nagaan en aantonen aan welke ISO-controls ze voldoen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Security dreigingen 2025 in beeld

    De nieuwste inzichten uit het wereldwijde security-landschap

    Computable.nl

    5 must-haves om video-onderzoek een boost te geven

    Over toekomstbestendig video-onderzoek

    Computable.nl

    Grip op de soevereine cloud

    Van bewustwording naar daadwerkelijke controle. Sleutelrol voor CIO en CFO.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Awareness

    NIS2: Europese richtlijn maakt cyberse...

    De Europese NIS2-richtlijn zet cybersecurity definitief op de strategische agenda. Organisaties in vitale sectoren krijgen te maken met strengere eisen...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Eugene Heijnen
    Security & Awareness

    AP zet druk: streng toezicht op Belastingdienst na kritiek op fiscale databanken

    online zero trust
    Data & AI

    Kort: Nederlander vertrouwt online niet meer, DSO-data moeilijk toegankelijk (en meer)

    hackers ai cybercrime
    Security & Awareness

    Trend Micro: cybercriminelen in 2026 volledig geïndustrialiseerd

    Risico, risk
    Security & Awareness

    Phishing en verouderde software vormen (nog altijd) grootste risico

    Data & AI

    Spoelstra Spreekt: Zware Jongens

    malware
    Security & Awareness

    Half miljoen malware-bedreigingen per dag

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs