Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Ondernemingskamer wijst verzoek Willemse af

vrouwe justitia rechter rechtszaak rechtbank
03 november 2010 - 20:284 minuten leestijdActueelGovernance & PrivacySLTN
Rik Sanders
Rik Sanders

De Ondernemingskamer Amsterdam wijst de verzoeken van Gerard Willemse en Marigot Investissements, het investeringsvehikel van Willemse, af om het onderzoek naar Inter Access uit te breiden. Toch is Willemse, oprichter van Inter Access, tevreden over de uitspraak. In zijn ogen heeft de Ondernemingskamer namelijk de scope van het te voeren onderzoek breed genoeg gedefinieerd.

Gerard Willemse, oprichter en ex-grootaandeelhouder, vroeg de Ondernemingskamer afgelopen 21 oktober het onderzoek naar de gang van zaken bij Inter Access Groep uit te breiden. Willemse wilde het budget voor de aangewezen enquêteur Willem Jan van Andel laten verhogen van 25.000 euro tot 100.000 euro. Ook vroeg hij om een extra onderzoeker (J. den Hoed RA) die met financiële kennis de jurist Van Andel bijstaat. Verder droeg hij een aantal onderwerpen aan dat in zijn ogen in het onderzoek aan de orde moet komen.

Noodzaak
De Ondernemingskamer oordeelt dat in de beschikking van 31 december 2009, waarbij het bevool een onderzoek in stellen naar het beleid vanaf de herstructurering vanaf 2003 en de oorzaken van de financiële problemen bij de automatiseerder, al duidelijk genoeg is aangegeven wat de reikwijdte van het onderzoek is. Verder stelt de Ondernemingskamer dat het Van Andel vrij staat om het onderzoek naar eigen inzicht uit te voeren. Mocht hij de behoefte hebben aan een tweede onderzoeker, die deskundig is op een bepaald gebied, dan kan hij hiertoe een verzoek indienen. Maar, waarschuwt de Ondernemingskamer, gelet op de financiële toestand van Inter Access, moet er echt een noodzaak bestaan voor zo’n verzoek, want de kosten komen voor rekening van het bedrijf.

Glas halfvol
Desondanks toont Willemse zich tevreden over de uitspraak. Hij is vooral blij met de alinea over de reikwijdte van het onderzoek en meent dat de Ondernemingskamer de scope van de te voeren enquête dusdanig breed genoeg heeft gedefinieerd dat aan zijn wens is voldaan. Volgens Willemse heeft hij van het begin af aangestuurd op een zo breed mogelijk onderzoek naar de gang van zaken bij de herstructurering van de Inter Access Groep, terwijl de tegenpartijen de scope zo beperkt mogelijk wilden houden. ‘Ik ben ervan overtuigd dat hiermee boven water zal komen dat de waardering van de vennootschap, die mij mijn meerderheidsbelang heeft gekost onjuist is.’

Wake-up call
Het geschil tussen de voormalige bestuursvoorzitter van Inter Access en de raad van bestuur en raad van commissarissen van Inter Access dateert van de tweede helft 2009. Op 31 december 2009 besloot de Ondernemingskamer het meerderheidsbelang van oprichter Willemse middels een conversie van een achtergestelde lening van Rabo Participaties (Rapar) te verwateren van 60 procent naar 11 procent. De meerderheid van de aandelen en daarmee de zeggenschap kwam daardoor in handen van investeerder Rapar.

Volgens Willemse is het de eerste keer in de geschiedenis dat de Ondernemingskamer de macht van een meerderheidsaandeelhouder breekt om een herstructurering mogelijke te maken. Hij noemt zijn zaak een ‘wake-up call’ voor alle meerderheidsaandeelhouders van Nederland, omdat ‘blijkt dat een bestuur en raad van commissarissen op basis van dubieuze en twijfelachtige informatie zomaar je meerderheidsbelang kunnen afpakken.’

In cassatie
Willemse meent echter dat de toenmalige raad van bestuur en de raad van commissarissen van Inter Access de Ondernemingskamer een verkeerde voorstelling van zaken hebben gegeven over de financiële waardering van het bedrijf. Zij gingen uit van een waardering op basis van een faillissementsscenario, terwijl er uitgegaan had moeten worden van een waardering op basis van ‘going concern’, aldus Willemse. Hij wil dat onderzoeker Van Andel uitzoekt hoe de uiteindelijke waardering tot stand is gekomen die hem zijn meerderheidspositie heeft gekost.

Afgelopen maart liet Willemse weten in cassatie tegen de uitspraak van de Ondernemingskamer van eind december 2009. Ook overweegt hij om de uitspraak voor te leggen aan het Europese hof in Straatsburg wegens schending en uitholling van het eigendomsrecht.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Hoe raakt NIS2 ook jouw bedrijf?

    De nieuwe cyberregels voor het MKB in aantocht

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    GS1 Nederland

    Superunie ziet GS1 PAC als krachtige tool voor delen van verpakkingsdata
    Pijl naar rechts icoon

    DataChecker

    Budbee controleert identiteit koeriers (Budbee en DataChecker)
    Pijl naar rechts icoon

    AmeXio

    Modernisering van het digitale platform van Sligro Food Group (AmeXio en Sligro Food Group)
    Pijl naar rechts icoon

    E-Mergo BV

    Van dashboards naar datagedreven alerts met Power Platform (E-Mergo en Lavans)
    Pijl naar rechts icoon

    Carapax IT

    Monitoring luchtkwaliteit in industriële omgevingen met innovatieve data-analyse en AI-oplossingen (Comon Invent en Carapax IT)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Security & Awareness

    AP gaat ict-leveranciers preventief controleren

    Security & Awareness

    Cyberbeleid gaat veel verder dan techniek

    Security & Awareness

    Cyberbeveiligingswet door Tweede Kamer

    Parkinson studie
    Zorg

    Parkinson-database vraagt om strakke regie op security

    Data & AI

    Benelux-consortium brengt soeverein ai-platform

    Cloud & Infrastructuur

    Energie‑intensieve industrie gevaarlijk afhankelijk van Amerikaanse clouds

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs