Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Ict’er vindt Google iets innovatiever dan Apple

13 oktober 2010 - 11:27ActueelInnovatie & TransformatieAhold DelhaizeAppleGoogleMicrosoftOrkut

Nog altijd wordt Google door ict-professionals gezien als het meest innovatieve bedrijf, blijkt uit de nieuwe Computable 100-lijst van krachtigste ict-ondernemingen. Dit jaar zit Apple, de nummer 2 op de lijst, het internetbedrijf echter flink op de hielen. Was de overmacht van Google op dit gebied in 2009 enorm, dit jaar behaalt Apple bijna 90 procent van de score van de nummer 1.

De top 3 van de algemene Computable 100-lijst bestaat uit dezelfde spelers als die van de grootste vernieuwers, al is de volgorde net iets anders. Google staat bij allebei bovenaan, maar anders dan bij de ‘hoofdlijst’ volgt Apple met slechts een kleine voorsprong. Het gat tussen de nummers 2 en 3 is veel groter: Microsoft haalt slechts 60 procent van de innovatiescore van Google.

‘Apple doet het goed. Het is echt een innovatief bedrijf’, zegt Erik de Muinck Keizer, Head Benelux van Google Enterprise. Maar ook Google is dat, zij het niet altijd met succes: ‘Als blijkt dat de adaptatiegraad toch minder is dan we verwachtten, trekken we onze conclusies. Wave (Googles collaboration platform; red.) sloeg helaas niet aan,. Dat gold bijvoorbeeld ook voor sociaal netwerk Orkut, al werd het in Brazilië wel gewaardeerd. Een innovatie die juist heel erg aanslaat, is Android.’

Ahold
‘De buitenwereld stelt het op prijs als we energie steken in zaken waar gebruikers daadwerkelijk iets aan hebben. We kijken eerst of onze diensten op grote schaal kunnen worden aangeboden. Daarna kijken we pas naar het verdienmodel. In de zoekmachine zat in 1998 ook nog geen verdienmodel.’

In Nederland lopen de zaken goed: op 16 september vierde Google Nederland het binnenhalen van de eerste grote Nederlandse multinational als klant: het winkelketenconcern Ahold stapt met 55.000 medewerkers over van het IBM-product Lotus Notes op Google Apps Premier Edition voor e-mail, chat, online samenwerken en intranet. Een paar honderd applicaties die het supermarktconcern in Lotus Notes programmeerde, zullen worden omgebouwd naar Google Apps. Het gaat daarbij ondermeer om teamwebsites.

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst. De praktijk van verschillende manieren van industrieel bouwen

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Pieter de Haer, Portfoliomanager Previder

    Partnerartikel
    AdvertorialCloud & Infrastructuur

    Hybride cloud: belofte of valkuil?

    Pieter de Haer, Portfoliomanager Previder De hybride cloud is de belofte van dit moment. Organisaties zien een model voor zich...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Frank Breedijk
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Digitale soevereiniteit hoeft niet zwart-wit te zijn

    Kaarten energienet
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Digitale kaarten versnellen stroomnetuitbreiding

    Reza Sarshar
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    ‘Innovaties bij grote organisaties van belang voor hele markt’

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Europese regels drijven digitale infrastructuur in handen van niet-Europese giganten

    Richard Turk
    Awards NieuwsInnovatie & Transformatie

    Digitale transformatie is meer dan technologie alleen

    Innovatie & Transformatie

    Intel waarschuwt voor risico’s na omstreden staatsdeelname VS

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs