Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Dollars

OpenText-ceo wil naar twee miljard dollar

29 mei 2012 - 08:183 minuten leestijdActueelCloud & InfrastructuurOpenText
Rik Sanders
Rik Sanders

Nu de grens van een miljard dollar omzet is overschreden lonkt de volgende mijlpaal van twee miljard voor OpenText. Mark Barrenechea, de nieuwe topman van de Canadese maker van eim-software, is aangetreden om de groei er in te houden. Hij is optimistisch over de vooruitzichten, maar prijst zich gelukkig dat zijn bedrijf niet erg actief is in Zuid-Europa.

OpenText realiseerde in de eerste drie maanden van dit jaar een omzet van 292,2 miljoen dollar. Dat was een stijging van 11,1 procent in vergelijking met dezelfde periode een jaar eerder. Teken van zorg is wel de dalende licentieomzet. Die kwam uit op 61 miljoen dollar, een daling van tien procent, vooral veroorzaakt door problemen bij de Amerikaanse verkooptak.

Topman Mark Barrenechea is positief over de vooruitzichten. ‘OpenText zal een beter vierde dan derde kwartaal draaien, de pijplijn is goed gevuld en we verslaan onze grootste concurrenten IBM en EMC regelmatig. Al blijft het lastig voorspellingen te doen. De marktomstandigheden kunnen ineens weer verslechteren.’

Barrenechea doelt op de financiële onrust in Europa, een markt waar OpenText 40 procent omzet vandaan haalt (tegenover 50 procent Noord- en Zuid-Amerika, en 10 procent Azië/Australië en Afrika).

Compenseren

Hij prijst zich gelukkig dat OpenText niet echt groot is in probleemlanden als Griekenland, Spanje en Italië. ‘We hebben genoeg marktaandeel in Duitsland, Groot-Brittannië en de Benelux om daar door te groeien. Hoewel we ons momenteel meer richten op opkomende Bric-landen (Brazilië, Rusland, India en China) blijven we voor de langere termijn ook optimistisch voor heel Europa.’

Barrenechea wijst er op dat zijn bedrijf actief is in veertig landen. ‘Elke economie is anders, maar door onze wereldwijde dekking kunnen we zwakkere prestaties in het ene land compenseren met sterke prestaties in een ander land.’

Interview

Lees ook het uitgebreide interview met topman: ‘Informatiemanagement is de opvolger van ERP’

Twintig jaar

Open Text is alweer ruim twintig jaar actief op het veld van ‘enterprise content management’ (ecm). Het bedrijf is in juni 1991 als spin-off voortgekomen uit het Oxford English Dictionary (OED)-project van de Canadese Universiteit van Waterloo waarin de ontwikkeling van zoektechnologie en textindexering centraal stond. In eerste instantie verkocht Open Text een op SGML-gebaseerde zoekmachine. Die technologie werd daarna steeds verder verrijkt, onder meer door velerlei overnames (waaronder Odesta met de samenwerkingssoftware Livelink), tot een platform voor documentmanagement.

In 1996 ging Open Text naar de beurs. Het bedrijf breidde zich daarna internationaal steeds verder uit middels acquisities, partnerovereenkomsten en autonome groei. Belangrijke overnames uit de afgelopen jaren waren die van Hummingbird (2007), Streamserve (2010) en Global360 (2011).

 

Meer over

ECM

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    OpenText komt met Tempo en Express Edition

    Computable.nl
    ActueelData & AI

    OpenText Capture voor Microsoft SharePoint

    Handen schudden
    ActueelData & AI

    Open Text koopt Global 360 om BPM-aanbod

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe OpenText Web Experience Management

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    OpenText komt met end-to-end beheer van Sharepoint

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    OpenText komt met nieuwe eDocs-versie

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs