Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Grote bedrijven scoren hoog bij IT-starters

20 juli 2000 - 22:00AchtergrondCarrière
Gijs Hillenius
Gijs Hillenius

CMG, ABN Amro, Philips, KPN en IBM zijn de vijf meest populaire bedrijven voor toekomstige automatiseerders.

Dit blijkt uit een onderzoek dat is uitgevoerd door Interview NSS in opdracht van het weekblad Intermediair. De onderzoeker inventariseerde dit jaar de keuzes van laatstejaars-studenten, afgestudeerden met twee jaar werkervaring en hoger opgeleiden met twee tot zes jaar werkervaring. Deze starters vormen voor het bedrijfsleven de meest interessante doelgroep.

Imago

Volgens de onderzoekers wordt het door de krapte op de arbeidsmarkt steeds belangrijker welk imago een bedrijf heeft bij de toekomstige werknemers: "Om sollicitanten aan zich te binden, moeten bedrijven en organisaties zich steeds beter onderscheiden." De respondenten werd dan ook gevraagd hoe goed men de bedrijven kende, en welke argumenten belangrijk waren voor de keuze. Van de dertien criteria die hen werden voorgelegd, scoorden stimulerend management, open informele cultuur en goede doorgroeimogelijkheden alledrie een acht.

Winstdelingsregeling

Gevraagd naar secundaire arbeidsvoorwaarden die een toekomstig werkgever aantrekkelijk maken, antwoordde 57 procent de mogelijkheid om part-time te werken. Nog aantrekkelijker, stelde 61 procent, zijn een winstdelingsregeling of aandelenopties, dan wel een tegemoetkoming in de studiekosten.
De starters verwachten bij hun eerste werkgever rond de 51.000 gulden bruto per jaar te verdienen. Na zes jaar moet het jaarinkomen zijn toegenomen tot zo’n 89.000 gulden. Beide cijfers zijn iets hoger dan vorig jaar, toen was het startsalaris 48.800 gulden en werd het inkomen na zes jaar ingeschat op 85.500 gulden.
Erna van Bruggen, adjunct directeur arbeidsmarkt, communicatie en recruitment bij CMG is tevreden over het resultaat. "Het geeft voldoening om tussen de andere bekende bedrijven te staan". Het softwarebedrijf ziet de opsteker meer als een erkenning voor de gedane inspanning. "Waar dat zinnig is, zullen we ernaar verwijzen. Maar niet in iedere derde zin."
Philips is niet ontevreden over de derde plaats maar zal proberen het komende jaar op te klimmen naar de tweede positie. Woordvoerder Gert van Doorn: "In vergelijking met softwarebedrijf CMG, zijn we blijkbaar interessant voor de technische IT’ers. En we hebben ook aantrekkelijk werk."   GH

Bedrijven Top-5 voor startende IT’ers (bron Intermediair).

CMG10 procent
ABN Amro9,5 procent
Philips8,4 procent
KPN6,9 procent
IBM6 procent

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    OpinieCarrière

    Spoelstra Spreekt: Je baan verdwijnt

    kaasschaaf
    ActueelCarrière

    VodafoneZiggo schrapt 400 banen

    man kijkt naar het korte nieuwsoverzicht van Computable
    ActueelCarrière

    Kort: Aanvalsdetectie ai-agents, kenniskloof cio’s, overnames Wolters Kluwer, Esprit ICT en Main

    AchtergrondCarrière

    Ict-overnamemarkt trapt 2025 goed af, maar onzekerheid troef

    ActueelCarrière

    Unica-ceo Andringa: ‘Wij nemen de regiefunctie nog steviger in handen’

    nachtmerrie
    ActueelCarrière

    Gartner: 6 op 10 ceo’s ligt wakker van cyberdreiging

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs