Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Virusblokkeringssysteem Virbl doet zijn werk

20 mei 2005 - 09:20ActueelInnovatie & TransformatieBIT
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

Het vorig jaar door internetaanbieder BIT begonnen blokkeringsysteem voor virusmails Virbl begint zijn vruchten af te werpen. De overlast van het Sober-virus vorige week was aanzienlijk minder groot dan een vergelijkbaar mailvirus vorig jaar.

De overlast die zakelijk internetaanbieder BIT begin mei ervoer bij de uitbraak van het virus Sober P was tien keer zo klein als bij soortgelijke besmettingen vorig jaar. Dit zegt technisch directeur Alex Bik.

 

Het bedrijf onderschepte in de week dat het virus actief was op zijn mailservers ongeveer 24 duizend berichten die dit virus als bestand bij zich droegen. Een jaar terug lag dit aantal tien keer zo hoog, schat Bik. Het merendeel van de virusberichten die twee weken terug door besmette computers werden rondgestuurd, is door de servers van de isp (internet service provider) geweigerd. Dit komt doordat de ip-adressen van deze machines na twee virusberichten op een zwarte lijst van het Virbl-systeem verschijnen. Alle berichten die volgen vanaf hetzelfde adres worden geweigerd doordat de server geen smtp-verbinding meer toestaat.

Bik kan geen schatting geven van de besparing die met de introductie van Virbl gerealiseerd is. “Zeker is dat BIT door dit systeem momenteel met minder mailservers toekan, omdat de belasting bij virusuitbraken lager is. Ook van de antivirus-omgeving wordt minder gevraagd doordat een groot deel van de besmette berichten niet meer aankomt en dus niet meer gescand hoeft te worden.”

Meer over

ISPNetwerkbeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelSecurity & Awareness

    Windows-pc kan binnen een kwartier besmet zijn

    Computable.nl
    ActueelSecurity & Awareness

    Dit jaar al twee keer zoveel kwaadaardige code

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Virus gijzelt documenten op computers

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs