Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Productiebedrijven zetten in op rfid

02 mei 2005 - 11:34ActueelCloud & InfrastructuurDatamonitor
Redactie
Redactie

Vooral distributiebedrijven staan bekend om hun rfid-proefopstellingen. uit onderzoek blijkt dat toch ook productiebedrijven de mogelijkheden van rfid uittesten.

Uit een onderzoek door het Britse onderzoeksbureau Datamonitor blijkt dat bij 60 procent van de productiebedrijven (manufacturing) in Europa en in Noord-Amerika een rfid-project loopt. Ook al is de technologie nog niet echt volwassen en gaat het voornamelijk om pilootprojecten, toch zijn de productiebedrijven al goed vertrouwd met rfid. Blijkbaar hebben ze begrepen dat de synchronisatie en de integratie van de door rfid gegenereerde gegevens essentieel is voor een succesvol gebruik van de technologie.

 

Uit de enquête blijkt dat de beslissingennemers in productiesector al redelijk goed op de hoogte zijn van een standaardisatie-initiatief zoals Global Data Sync. 78 procent van de respondenten geeft aan dat hun volgende rfid-project gaat over de integratie van de processen, gegevens en systemen. En dat is een meevaller voor de ict-leveranciers, aldus Datamonitor.

In de distributiesector (retail), die nog steeds de meeste media-aandacht krijgt wanneer het gaat over rfid (met name door de aankondigingen van supermarktreus Wal-Mart), zou slechts 25 procent van de ondernemingen bezig zijn met een project. De Europese bedrijven in die sector lopen wat dat betreft wel wat voor (met 35 procent) op hun Amerikaanse sectorgenoten (20 procent). Dat blijkt uit een onderzoek van datawarehouse-specialist Teradata.


Meer over

RFID

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    ‘Keten houdt invoering RFID vaak tegen’

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Siemens krijgt rfid-project bij Otto

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs