Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Digitale werkplek » Workplace Platforms » Digital Workplace

Microsof zet Tablet pc lager op prioriteitenlijst

28 april 2005 - 10:25ActueelDigital WorkplaceMicrosoft
Redactie
Redactie
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Microsoft doet een stap terug in zijn inspanningen om de interesse voor Tablet pc's aan te wakkeren. Dit vertelde Bill Mitchell, verantwoordelijk voor Windows client business, op WinHEC in Seattle.

“De eerste Tablet-modellen waren een eervolle poging om de uiteindelijke doelstelling erg snel te bereiken. Maar het is, zoals met elke nieuwe technologie, erg moeilijk om de klanten ook naar dat eindpunt te brengen. We nemen dus een stap terug”, aldus Mitchell.

Microsoft lanceerde de Tablet PC in 2001. Maar vorig jaar waren de penbestuurde computertjes goed voor slechts 1,3 procent van de notebook-verkoop, zo blijkt uit onderzoeksgegevens van IDC. Mitchell legde uit dat Microsoft het toestelletje heeft ontwikkeld in een poging om een uiterst draagbare computer te creëren die iedereen met zich kan meenemen. De onderneming wil tegen 2008 100 miljoen draagbare pc's op de markt hebben.

Om de aantrekkingskracht van de Tablet PC te vergroten, onthulde Microsoft eerder deze maand een Experience Pack met toepassing die specifiek bestemd zijn voor het gebruik van de digitale inkt-mogelijkheid van het toestelletje. Het pakket bevat een dagelijks kruiswoordraadsel, een tekentool en software waardoor de gebruiker mediabestanden kan uitwisselen tussen een desktop pc en een Tablet pc.

Mitchell geeft toe dat hij geïnspireerd werd door de groei van de mobiele telefoon. “Klanten halen niet het maximum uit hun draagbare pc's, terwijl ze dat wel kunnen met mobiele telefoons. Waarom is dat zo? Pc's zijn immers een stuk veelzijdiger”, zegt hij.


Pc-producenten moeten nieuwe ontwerpen ontwikkelen, de levensduur van de batterij verlengen en gebruikers instant toegang bieden tot informatie, vindt Mitchell. “Het doel is om veel dichter aan te sluiten bij het gebruiksnut van de mobiele telefoon”, zegt hij.


Meer over

Tablets

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    De Cyberbeveiligingswet en NEN7510: wa...

    Sinds 15 augustus 2026 is de Cyberbeveiligingswet van kracht, de vertaling van de Europese NIS2-richtlijn. Voor de zorgsector is dat een aanscherping: cyberbeveiliging is voor het eerst een keiharde wettelijke...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Data & AI

    Kort: Google onthult Gemini 4 Argon, ggz loopt achter met ai-gereedheid (en meer)

    Overheid

    Wederom streep door aanbesteding werkplekapparatuur politie

    Digital Workplace

    Apple sleept OpenAI voor de rechter

    Digital Workplace

    Bundeswehr gunt aan Prowise, Alphen aan den Rijn selecteert DSC

    Digital Workplace

    Spoelstra Spreekt: Prijs­ver­ho­ging

    Digital Workplace

    Kort: TMC kiest voor groei met ondernemende techprofessionals, 10 jaar Tikkie (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs