Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

IBM koopt etl-leverancier Ascential

17 maart 2005 - 14:28ActueelInnovatie & TransformatieIBM
Gijs Hillenius
Gijs Hillenius

IBM neemt voor 1,1 miljard dollar (ruim achthonderd miljoen euro) etl-leverancier (extract, transform and load) Ascential over. Het gereedschap wordt gevoegd bij de IBM-divisie Information Management.

Ascential is een van de bekendste leveranciers van software voor het extraheren en omzetten van gegevens in verschillende databases. Het zonder fouten uit verschillende bronnen destilleren, omzetten en in een (analyserende) applicatie laden van gegevens wordt de komende jaren een van de belangrijkste ict-zorgen, aldus IDC. Het ict-onderzoeksbureau schat dat wereldwijd in 2008 bijna veertien miljard dollar aan deze vorm van gegevensbewerking wordt uitgegeven. In 2003 was dat nog geen tien miljard.

Dat verklaart ook de snelle omzetgroei van Ascential. Het bedrijf uit Massachusetts meldt dat in 2004 de omzet met 46 procent stijgt naar 272 miljoen dollar.

De overname gaat volgens IBM niet ten koste van de werkgelegenheid. Het gereedschap van Ascential is een aparte laag onder IBM’s etl-achtige gereedschap, Websphere Information Integrator. De overname kan goed nieuws zijn voor de concurrent van Ascential, Informatica. IBM stelt dat de overname de samenwerkingsverbanden met Informatica niet onder druk zet. De vraag is uiteraard welke van de twee etl-gereedschappen IBM aanbiedt bij een opdracht.

Het verdwijnen van een van de etl-merken zal zorgen voor veranderingen in de producten van andere leveranciers, waaronder SAS’ Dataflux. Misschien verdwijnen etl-tools wel als aparte softwarecategorie, als IBM deze straks gaat inbouwen en meeleveren.

Meer over

ETL

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Groningers verkopen crypto-platform Deribit voor 2,9 miljard dollar

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    AchtergrondCarrière

    Ict-overnamemarkt trapt 2025 goed af, maar onzekerheid troef

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Voorbereiding & verhuizing: zo implementeer je de hybride cloud

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Europese Rekenkamer kraakt EU-strategie voor chipsector

    ActueelData & AI

    EU investeert bijna 2 miljard in digitale innovatie

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs