Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

BI-leveranier Qliktech profiteert van recessie

25 februari 2009 - 11:12ActueelInnovatie & TransformatieQlik

Bi-leverancier Qliktech boekt over 2008 bijna de helft meer omzet dan een jaar eerder. Het bedrag komt uit op 93 miljoen euro. Het bedrijf lijkt vooral profijt te hebben van de wereldwijde economische recessie.

Bi-leverancier Qliktech lijkt weinig last te hebben van de economische recessie. De bi-leverancier zag de omzet over 2008 met ongeveer de helft toenemen tot ruim 93 miljoen euro.

Het aantal gebruikers van het kernproduct Qlikview nam ten opzichte van 2007 met 45 procent toe tot ongeveer 500.000. Ondanks de wereldwijde zware economische omstandigheden zijn in 2008 honderdzestig nieuwe medewerkers aangenomen. Het bedrijf dat nu vijfhonderd medewerkers telt verwacht in twee tot drie jaar duizend man in dienst te hebben.

Country Director Benelux Rogier Verheij benadrukt dat het private bedrijf winst maakt maar wil niet zeggen om welk bedrag het gaat. Ook het aandeel van de Benelux in de totale omzet blijft geheim. Van de totale omzet komt ongeveer tweederde uit licenties, het overige deel komt uit diensten. Het bedrijf richt zich vooral op middelgrote en grote bedrijven. In Nederland wordt onder ander zaken gedaan met UWV en KLM.

Snel implementeren
De bi-leverancier zegt juist te profiteren van de economische recessie. Verheij: "We zien bijvoorbeeld dat banken veel aandacht hebben voor onze software. Bedrijven willen direct antwoorden op vragen over kostenbesparingen, betere inzet van werkkapitaal en maximalisatie van liquiditeiten. We kunnen onze analysesoftware bedrijfsbreed invoeren maar we zien ook dat steeds meer klanten de software inzetten op een afdeling of bedrijfsonderdeel dat het moeilijk heeft. De implementatie van onze software duurt geen maanden of jaren, we kunnen binnen enkele weken antwoord geven op die vragen."

Verheij: " Natuurlijk zijn veel bedrijven de ict-budgetten opnieuw aan het bekijken. Maar wij hebben in vergelijking met andere leveranciers het voordeel dat onze software is gebouwd op een eenvoudige architectuur. We gebruiken een enkele module. Daardoor blijven lange implementatietrajecten uit en kunnen bedrijven sneller aan de slag met analyses."

Qliktech verwacht voor 2009 een omzet- en winstgroei en toename van het aantal medewerkers die gelijk is aan de resultaten over 2008. Het bedrijf heeft ruim tienduizend klanten verspreid over 92 landen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Data & AI

    Hoe meet je llm-prestaties? Plus 7 andere vragen over grote taalmodellen

    Innovatie & Transformatie

    Van ai-experiment naar succesvolle use-case (maar waar begin je?)

    Data & AI

    Brein en bytes in perfecte harmonie: Advanced Neural Control won Computable Award 2025

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Almere staat bij Barcelona op de kaart, weer overname TMC (en meer)

    informatiebeveiliging proactieve zorg
    Innovatie & Transformatie

    6 bedrijven, 230 miljoen per jaar – en niemand die zich afvraagt wat er gebeurt als er eentje omvalt

    Innovatie & Transformatie

    Nokia trekt aandacht op MWC26 met ai-ran en goedkopere 5G

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs