Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Euro

Portemonnee programmeur nauwelijks dikker

02 april 2008 - 09:37ActueelCarrière

Hoewel de ict’er tegenwoordig veel waarde hecht aan goede opleidingsmogelijkheden op het werk, is het aantal programmeurs dat op kosten van de baas mag leren, gedaald. Dat blijkt uit gegevens van de consultants van De Breed & Partners. Ook zijn er minder programmeurs die via hun werk recht hebben op kortingen.

Op dit moment stuurt een kwart van de werkgevers zijn programmeurs op cursus. Dat is minder dan een jaar eerder, toen ruim veertig procent van de programmeurs mocht bijleren.

Hoewel gering, is het salaris van de programmeur er iets op vooruit gegaan. Volgens de gegevens van De Breed & Partners begin vorig jaar een vast salaris van 37.128 euro. Nu ligt dat bedrag 226 euro hoger. Het aantal werknemers dat via de zaak korting krijgt op verzekeringen, leningen of hypotheken is daarentegen enorm gedaald. In de eerste helft van 2007 kreeg een programmeur per jaar gemiddeld 1355 euro aan kortingen. Nu is dat nog maar 288 euro.

Toch is er ook goed nieuws. Waren er eerst nauwelijks ontwikkelaars die een vaste woon-werkvergoeding kregen, dit jaar is dat percentage opgelopen tot 36 procent. De gemiddelde vergoeding per maand bedraagt 192 euro. Er zijn ook meer werknemers die rondrijden in een auto van de zaak. Met 46 procent ligt dat aantal acht procent hoger dan in 2007. Wie een leaseauto heeft, beschikt in de meeste gevallen over een Seat. De modellen Leon en Ibiza zijn het populairst.

Opvallend is de daling in het aantal senior programmeurs. Vorig jaar behoorde 57 procent van de programmeurs tot de categorie ‘senior’, nu is dat gedaald tot 33 procent.

Wat doet de programmeur?
De programmeur is nauw betrokken bij de nieuwste software-ontwikkelingen. Hij is verantwoordelijk voor het ontwerpen, bouwen, testen en implementeren van functionaliteiten in de software. Hij/zij vertaalt de wensen van de klant (of de consument) naar technische oplossingen. Bij sommige bedrijven richt de programmeur zich op de ontwikkeling van één specifiek product. De programmeur werkt meestal in teamverband. Samen met zijn collega’s zoekt hij naar technische oplossingen en ontwikkelt hij programmatuur.

Meer over

ArbeidsvoorwaardenDiensten

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Kort: Asus vangt bot bij rechter om thuiswerken, 145,5 miljoen EU-subsidie voor cyberbeveiliging (en meer)

    Rood stoplicht
    ActueelOverheid

    Geen nieuwe staatssecretaris voor Digitalisering

    ActueelCarrière

    Kort nieuws: Netcompany verhuist naar de Hofstad, meer omzet Besi, Fugaku snelste super (en meer)

    OpinieSecurity & Awareness

    Wanneer elke seconde telt: voorbereid zijn op een cyberincident

    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: Cybercrimineel ligt op de loer in hoogseizoen, Centric verkoopt Belgische detachering (en meer)

    OpinieWerkplek & Beheer

    Werkapparatuur: top 5 ergernissen (en hoe ze te voorkomen)

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs