Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

‘Google Buzz’ zet aanval op Facebook en Twitter in

10 februari 2010 - 23:41ActueelSoftware & DevelopmentGoogle

Google breidt de e-maildienst Gmail uit met ‘social network’ mogelijkheden. ‘Google Buzz’ gaat daarmee de strijd met Facebook en Twitter aan.

Zoals verwacht heeft Google zijn nieuwste wapen onthuld waarmee het de strijd met sociale netwerksite Facebook en microbloggingdienst Twitter wil aangaan. ‘Google Buzz’ moet ervoor zorgen dat het bedrijf dat groot werd met een zoekmachine eindelijk ook voet aan de grond krijgt in de wereld van de sociale netwerken.

In essentie wordt Buzz – net als de concurrenten – een real-time stream van statusupdates, foto’s, links, filmpjes en berichten van je vrienden. Je kan aangeven of je een item leuk vindt, en je kan er op reageren. Klinkt bekend allicht? Bestaande Google-services zoals Picasa (foto’s) en Reader (nieuws) worden desgewenst geaggregeerd. Ook foto’s van Flickr kun je importeren net als updates van… Twitter. Het omgekeerde – via Buzz berichten plaatsen op Twitter – zal dan weer niet kunnen.

Google Buzz wordt geïntegreerd in de veelgebruikte e-mailservice Gmail die volgens cijfers van comScore maandelijks 176 miljoen unieke bezoekers trekt. Google wil die grote bestaande ‘user base’ laten renderen: de gebruikers warm maken voor Buzz en op die manier zo snel mogelijk miljoenen gebruikers trachten te overtuigen. Maar uitproberen is één ding; bereid zijn om de nieuwe dienst te blijven gebruiken is een andere zaak. Want wie zit te wachten op nog eens een extra manier om een statusupdate de wereld in te sturen en zijn diepste gedachten, onzin of filosofische bedenkingen met vrienden of kennissen te delen?

Google denkt dit probleem op te lossen, door in te zetten op gebruiksgemak en verregaande integratie met de inbox van Gmail. Buzz wil daarbij wel onderscheid maken tussen ‘publieke’ en ‘private’ berichten. Buzz zou bijvoorbeeld ook automatisch alleen de voor jou meest interessante updates tonen en nietszeggende, vaak voorkomende berichten verbergen. Google legt ook sterk de nadruk op mobiele functionaliteit, via een Android-smartphone of een iPhone, waarbij je – indien je dat wil – de plaats kan toevoegen van waaruit je een update doorstuurt naar Buzz. Afwachten maar of het grote publiek zich zal laten overtuigen. Met Google Wave is dat in ieder geval nog niet gelukt.

Meer over

Softwarebeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Staat Digitale Connectiviteit Bouw- en Installatiebranche

    Connectiviteit is de kern van veel processen en van strategisch belang voor de toekomst. Waar sta jij?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    AI data-analyse business consultancy
    ActueelData & AI

    Kort: Nieuwe ai-oplossingen van Netsuite en Xebia, data-analyse voor wielersport (en meer)

    Failliet
    ActueelCarrière

    Ex-Rodeo-topman Pieter Vos persoonlijk failliet na bewezen miljoenenfraude

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Tech Tribes laat oog vallen op OpenValue Group

    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: Heel veel medische apparatuur cyber-onveilig, 5 miljoen voor R&D (en meer)

    Unit4, De Musketier, Veenendaal
    ActueelSoftware & Development

    Unit4 volgend jaar mogelijk in de etalage

    Onderwijs Tech
    ActueelOnderwijs

    Kort: Edtech Workspace naar Jaarbeurs, Skinvision haalt hoogste certificering binnen (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs