Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Kaspersky Benelux mag weer verkopen

08 februari 2010 - 14:58ActueelGovernance & PrivacyKaspersky Lab
Sander Hulsman
Sander Hulsman
Founder | Content Director

Kaspersky Benelux heeft in het kort geding tegen het Russische hoofdkantoor gelijk gekregen. De organisatie moet van de rechter weer toegang krijgen tot het licentiesystemen, zodat het bedrijf weer zaken kan doen. Mocht het Russische hoofdkantoor de uitspraak negeren, dan dreigt een dwangsom van 50.000 euro per dag.

‘Hier ben ik even helemaal stil van’, zijn de eerste woorden van managing director Dick Géheniau als hij hoort dat ‘zijn’ Kaspersky Benelux door de rechter in het gelijk gesteld is. ‘Dit stemt mij positief. Ik zal nu zo snel mogelijk de dialoog met het hoofdkantoor aangaan, zodat we samen het merk Kaspersky weer uitdragen. Ik zal er in elk geval voor zorgen dat wij Kaspersky waardig vertegenwoordigen. Het kanaal heeft ook al op de uitspraak geregeerd. Zo heb ik contact gehad met mijn distributeurs en zij willen dat we de boel gezamenlijk weer gaan oppakken.’

Opzeggingsbrief

De rechter heeft bepaald dat beide partijen hun overeenkomst moeten voortzetten tot 1 augustus 2010. Een van de redenen voor deze beslissing is dat Kaspersky Benelux door het hoofdkantoor beticht is van het niet nakomen van afspraken, maar hier totaal niet op wordt ingegaan in de opzeggingsbrief die naar de Benelux-partner werd verzonden. De uitspraak van de rechter geldt per direct.

Over de eis van Kaspersky Benelux tot opheffing van het beslag door Kaspersky Internationaal op rekeningen van het Benelux-bedrijf houdt de rechter de uitspraak nog even aan. Het beslag wordt opgeheven zodra Kaspersky Benelux een bankgarantie aan Russische hoofdkantoor van 2,9 miljoen euro overlegt. Karspersky Benelux krijgt daarvoor de tijd tot 11 februari 2010.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Eén reactie op “Kaspersky Benelux mag weer verkopen”

    1. Johan schreef:
      9 februari 2010 om 08:19

      Een vergifitgd geschenk van de rechter lijkt me… 1 augustus hangt in de lucht als nieuwe deadline, wat niet meteen veel vertrouwen inboezemt aan de mogelijke klanten van Kaspersky Benelux. Welke garantie hebben die immers dat er deze zomer zich niet opnieuw een probleem voordoet?

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    OpinieData & AI

    Van opensource naar ‘open washing’: waarom bedrijven nu misbruik maken van vertrouwen in licenties

    ActueelCloud & Infrastructuur

    NLnet en CWI testen eerste openbare Scion-verbinding in Nederland

    ActueelSecurity & Awareness

    Phishingtrend: oplichters zetten correcte boekingsgegevens in

    AchtergrondGovernance & Privacy

    Dawnguard belooft volautomatische securitycloudarchitectuur

    OpinieData & AI

    Is Amerikaanse ai straks nog bruikbaar?

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Digitale soevereiniteit: hype of noodzaak?

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs