Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Zorg nu pas klaar voor slim gebruik ICT

01 april 2008 - 08:433 minuten leestijdAchtergrondIT Strategy & GovernanceGetronics
Rik Sanders
Rik Sanders
Google logo initiaal icoon
Computable toevoegen als voorkeursbron

Het slim gebruik van ict in de zorg begint nu pas echt. Dat was een van de constateringen tijdens de vakbeurs Zorg & ICT. Grote veranderingen staan voor de deur: het elektronisch patiëntendossier, werkstroommanagement, telemedicine, webportalen. Belangrijke vragen voor zorginstellingen: hoe voeren we dat allemaal in en wie gaat dat beheren?

Bezoekers van de vakbeurs Zorg & ICT hebben het besef dat ict binnen de zorg voor een omwenteling zal zorgen. "Het was de beurs van de doorbraak", aldus projectmanager Erik Heemskerk van VNU Exhibitions. Met 5.744 bezoekers is de beurs nog nooit zo druk bezocht, meldt hij. "In de zorgsector zit groei. Was het tot enkele jaren geleden zo dat de zorg de kat uit de boom keek, nu leeft meer dan ooit het besef dat de inzet van ict de kwaliteit van de zorg verbetert."

De interesse van bezoekers ging voor een belangrijk deel uit naar functieondersteunende software, infrastructuur, mobiele communicatie, hardware en thuiszorgtechnologie. Ook waren er veel vragen over het elektronisch patiënten dossier (epd).

Veranderingsmoe

Getronics PinkRoccade hield tijdens de tweedaagse vakbeurs Zorg & ICT – 19 en 20 maart in de Utrechtse Jaarbeurs – een poll onder een paar honderd standbezoekers. De centrale vraag luidde: wat zijn de grootste ict-uitdagingen in uw zorginstelling? Als winnaar kwam uit de bus: ‘het behouden van motivatie van het personeel in een continu veranderende wereld’. "Zorgmedewerkers hebben veel te maken met nieuwe systemen en trainingen, en daarmee samenhangende veranderingen in hun werkwijzen,", zegt Judy Tokkie, productmanager sector Healthcare bij Getronics PinkRoccade. "Maar ze raken veranderingsmoe. Voor managers zal het een flinke klus zijn om het zorgpersoneel blijvend te motiveren voor ict-vernieuwingen."

Op de tweede en derde plek van de peiling stonden ‘het formuleren van ict-visie en -beleid’ en ‘het realiseren van adequaat ict-beheer’. Is het eerste punt meer iets voor ‘business consultants’ deze uitkomsten spreken een ict-dienstenleverancier als Getronics PinkRoccade meer aan. "Het tweede punt over het bedenken van beleid is niet verrassend vanwege de snel veranderende ict-omgeving. Zorginstellingen raken steeds meer gedigitaliseerd. Ook groeit de hoeveelheid computerapparatuur in huis. Deze uitdijende omgeving zal beheerd moeten worden," vertelt Tokkie.

Veel organisaties in de zorg zijn nog terughoudend in het uitbesteden van beheer. De discussie over of instellingen er verstandig aan doen hun ict uit te besteden, komt echter op gang, merkt ze. "Als dienstverlener wijzen wij er op dat een mix ook mogelijk is, bijvoorbeeld het beheer in de avond- en nachturen bij een ict-partij neerleggen, of het functioneel beheer in huis houden en het technisch beheer uitbesteden."

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Governance die AI laat groeien

    Praktische governance voor Copilot en agents: grip op data, identiteit en verantwoordelijkheid

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructure

    Emily Glastra, T-Systems: “Juist voor...

    Digitale soevereiniteit staat hoog op de agenda van Nederlandse overheden en bedrijven. Maar voor grote organisaties is afscheid nemen van Amerikaanse hyperscalers niet altijd nodig of realistisch. Cruciaal is keuzevrijheid...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Computable.nl
    IT Strategy & Governance

    Zorg & ICT: Rijksoverheid zoekt ict met potentie

    Computable.nl
    Enterprise Software

    Zorg & ICT: CDA waarschuwt overheid voor problemen EPD

    Computable.nl
    IT Strategy & Governance

    Zorg & ICT: Stichting Gerrit wint Telemedicineprijs

    Computable.nl
    Virtualisation

    Zorg & ICT: Platform Chirurgen@Work wil meer 3D en VR

    Computable.nl
    Cloud & Infrastructure

    Zorg & ICT: ICT reddingsboei voor tekort in zorg

    Zorg
    Overheid

    Zorg & ICT: Gebruik telemedicine blijft mondjesmaat

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs