Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

ICT-infrastructuur van bedrijven kan ook ultralicht

25 maart 2008 - 14:27ActueelGovernance & PrivacyTieto

Wat heeft een bedrijf nou eigenlijk nog aan ict-systemen nodig? Met wat gratis internetdiensten, de eigen computers van het personeel en een minimum aan ict-systemen is een onderneming tegenwoordig voor een habbekrats klaar. Dat is een idee van Ilkka Schulman, topconsultant bij de Finse ict-dienstverlener TietoEnator.

Personeel van bedrijven heeft doorgaans computerapparatuur thuis die fiks sneller is én meer kan dan de kantoorcomputer van de baas. En privé belt de doorsnee medewerker met een krachtige smartphone, in plaats van het kale, afgeragde toestelletje van het bedrijf. Bovendien zijn al die privé-spullen vaak aantrekkelijker geprijsd dan ‘zakelijke oplossingen’ die het bedrijf aanschaft.

Een ondernemer zou flink wat kunnen besparen, denkt TietoEnator-consultant Ilkka Schulman, door het zakelijke gebruik van de privé-spullen door zijn personeel te vergoeden. Bijna iedereen heeft wel ergens een gratis e-mailaccount. Het enige wat een bedrijf nog nodig heeft, is een mailserver die binnenkomende berichten doorstuurt.

Gratis agenda

Bij zo’n gratis e-mailaccount hoort meestal een agenda, waar groepen collega’s tegelijk in kunnen kijken. En op elke computer staat tegenwoordig wel een VoIP-programma als Skype, MSN van Microsoft of GoogleTalk van Google. En verschillende bedrijven stellen via internet om niet opslagruimte voor het uitwisselen van bestanden ter beschikking. "Waarom zouden bedrijven eigenlijk zelf nog in zulke systemen investeren?", vraagt Schulman zich af.

Veel medewerkers hebben aan een paar gratis internetapplicaties voldoende om hun werk te doen. Dan gaat het om het bijhouden van werkuren, verkoopovereenkomsten, orderopdrachten, projectplanning enzovoorts.

Nieuwe technologie

Het voordeel van een ultralichte ict-infrastructuur die Schulman ziet, strekt verder dan alleen de lagere kosten. Het biedt bedrijven de ruimte om snel te profiteren van nieuwe technologie. Ook stimuleren webapplicaties het onderlinge overleg tussen collega’s en maximale mobiliteit. De diensten zijn bovendien zo eenvoudig in het gebruik dat ondersteuning door een helpdesk zelden nodig is.

Beveiliging van bedrijfsgegevens is bij een ultralichte ict-infrastructuur nog wel een punt van aandacht, geeft Schulman toe. Maar ook daar wordt door de gratis dienstverleners over nagedacht, omdat ook consumenten zich steeds meer zorgen maken over de beveiliging van hun gegevens.

Meer over

SoftwarebeheerWerkplekbeheer

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    OpinieData & AI

    Van opensource naar ‘open washing’: waarom bedrijven nu misbruik maken van vertrouwen in licenties

    ActueelCloud & Infrastructuur

    NLnet en CWI testen eerste openbare Scion-verbinding in Nederland

    ActueelSecurity & Awareness

    Phishingtrend: oplichters zetten correcte boekingsgegevens in

    AchtergrondGovernance & Privacy

    Dawnguard belooft volautomatische securitycloudarchitectuur

    OpinieData & AI

    Is Amerikaanse ai straks nog bruikbaar?

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Digitale soevereiniteit: hype of noodzaak?

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs