Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Icann onder vuur tijdens hoorzitting

07 februari 2001 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Nico Dikstaal
Nico Dikstaal

Vandaag verdedigt Icann (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) zich voor het Amerikaanse congres.

De Congrescommissie voor Energie en Handel wil weten of eind vorig jaar de keuze van de zeven nieuwetop level-domeinnamen (TLD’s), waaronder .biz, .name, .pro en .info, wel eerlijk is verlopen.
Icann zal het niet makkelijk krijgen, want onder de acht getuigen die vandaag hun zegje mogen doen, bevinden zich officieus slechts drie medestanders: Vint Cerf, bestuursvoorzitter van Icann, Elana Broitman van Register.com en Ken Hansen van Neustar Inc. Dat Cerf het voor zijn eigen organisatie opneemt is logisch en ook Broitman en Hansen hebben weinig reden Icann publiekelijk af te vallen: hun aanvragen voor de .pro- en .biz-applicaties werden afgelopen november door Icann gehonoreerd.
De tegenstanders waren uiteraard niet zo gelukkig. Een geduchte tegenstander van Icann is Lou Kerner, ceo van Dottv, die ervan overtuigd is dat zijn aanvragen voor .pro en .nom afgewezen zijn ten faveure van de applicaties van Register.com en Global Name Registry. Volgens zijn critici echter, is hij vooral boos, omdat zijn eigen applicaties technisch achterhaald waren. Kerner heeft een medestander in David Short van de International Air Transport Association (IATA), die als top level-domeinnaam .travel voorgesteld had. De aanvraag werd door Icann niet gehonoreerd, omdat de IATA de reisbranche niet zou vertegenwoordigen.
Die motivatie zou wel eens cruciaal kunnen worden tijdens de hoorzitting. Vanzelfsprekend vindt Short van IATA dat de technische merites van zijn applicatie het uitgangspunt hadden moeten zijn en niet de vraag of de IATA nu wel of niet de reisbranche vertegenwoordigt. Maar zorgelijker voor Icann is dat het eigen bestuurslid Karl Auerbach eerder liet weten het eigenlijk met Short eens te zijn. En verdeeldheid binnen het bestuur kan Icann op dit moment niet echt gebruiken.
Van Kerner en Short heeft Icann in elk geval meer te duchten dan van Michael Froomkin, een professor aan de Universiteit van Miami, die beweert dat Icann mogelijk geen bestaanrecht heeft. De oprichting van Icann door de regering-Clinton zou wellicht in strijd zijn geweest met de grondwet. Froomkin vindt bovendien dat het debat over nieuwe TLD’s in het openbaar gevoerd moet worden. Het huidige, democratisch gekozen bestuur, trad pas aan ná de selectie van de nieuwe TLD’s. De zeven nieuwe contracten werden vergeven door in het geheim gekozen bestuursleden.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Digitale overheid
    ActueelOverheid

    Nederland scoort in EU bovengemiddeld bij digitale overheidsdiensten

    ActueelData & AI

    Handelsoorlog zet druk op technologiesector, maar biedt ook kansen

    OpinieSoftware & Development

    Softwareontwikkeling: tijdperk van óf kopen óf bouwen is voorbij

    AchtergrondData & AI

    Sam Altman (OpenAI): ‘Just do it: bedrijven moeten ai nu omarmen’

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Stem nu voor de Computable Awards 2025!

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Apple bepaald geen voorloper met ai

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs