Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Computeronderwijs verplicht in Noord-Korea

18 januari 2001 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Tonneke Vuurmans
Tonneke Vuurmans

Zelfs het laatste stalinistische bolwerk, Noord-Korea, moet eraan geloven. President Kim Jong Il benadrukte bij zijn, met veel geheimzinnigheid omgeven, bezoek aan ‘bondgenoot’ China gisteren voor de tweede keer in één maand dat de Noord-Koreanen de computer ook moeten omarmen.

Gisteren voegde hij daaraan toe het leren omgaan met de computer verplichte lesstof is geworden op de Noord-Koreaanse scholen en dat daar een apart ministerie voor is opgericht. Op alle basisscholen en in het voortgezet onderwijs zal de computerles snel gewoon worden.
Kim Jong Il, de zoon van dictator Kim Il Sung, die tientallen jaren lang op dezelfde wijze als de door hem bewonderde Jozef Stalin zijn land leidde, wil zijn land uit de puree halen. Het laatste echte communistische bolwerk kampt met diepe armoede en grote hongersnood. Tussen Noord- en Zuid-Korea is de sfeer de afgelopen jaren wat ontdooid, maar voor modernisering van het maatschappelijk en economische bestel lijkt Kim Jong Il vooral te rade gaan bij de oude bondgenoot Peking. Waarnemers menen dat Kim van de Chinezen vooral wil leren hoe een strak geleide planeconomie kan worden gewijzigd in een soort vrijemarkteconomie zonder dat de politiek de controle verliest.
Kim Jong Il lijkt nu maar al te graag buitenlandse investeerders te willen lokken naar zijn land, maar die westerse invloeden mogen zijn machtsbasis allerminst doen afbrokkelen. Van China hoopt hij te leren hoe dat moet. Of hij met de computer ook een Paard van Troje binnenhaalt, zal hij van de Chinezen in elk geval niet kunnen leren. Computers betekenen ook in China onvermijdelijk internet en dus moeilijk te controleren uitwisseling van informatie.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Digitale overheid
    ActueelOverheid

    Nederland scoort in EU bovengemiddeld bij digitale overheidsdiensten

    ActueelData & AI

    Handelsoorlog zet druk op technologiesector, maar biedt ook kansen

    OpinieSoftware & Development

    Softwareontwikkeling: tijdperk van óf kopen óf bouwen is voorbij

    AchtergrondData & AI

    Sam Altman (OpenAI): ‘Just do it: bedrijven moeten ai nu omarmen’

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Stem nu voor de Computable Awards 2025!

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Apple bepaald geen voorloper met ai

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs