Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Irp-software bewaakt interne IT-bronnen

08 september 1998 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Erp-software ondersteunt tegenwoordig zo’n beetje alle bedrijfskritische processen, zoals verkoop, financiën, voorraadbeheer, productie en klantenservice. De achilleshiel kan de interne IT-infrastructuur zelf zijn. Erp-pakketten beheren die niet. Daarvoor is irp-software (internal resource planning) uitgebracht.

komt van Gartner Group. "Erp-applicaties zijn gericht op zakelijke processen", zegt een Gartner-analist. "Een IT-omgeving besturen is echter ook een zakelijk proces, wat ondersteunende software vereist. Het gaat dan niet om de bestaande storingbewakingssystemen, maar om een integrale aanpak voor het beheer van de gehele infrastructuur." Bij het beheren van IT-processen gaat het er uiteindelijk om de IT-infrastructuur zo in te zetten dat de zakelijke processen verbeteren.
De Amerikaanse softwareleverancier Peregrine System is een voorbeeld van een bedrijf dat zich op irp-software heeft toegelegd. In de jaren tachtig leverde het software-oplossingen en advies voor mainframes. Begin jaren negentig vond een heroriëntatie plaats en bood Peregrine helpdeskdiensten aan voor client/server- en mainframe-omgevingen. Volgens topman Stephen Gardner is deze dienstverlening uitgebreid tot zogeheten infrastructuur-managementsystemen, ofwel irp-software. Peregrine beschikt over twee softwarebundels, Servicecenter (het vroegere helpdesk-pakket) en Assetcenter (beheer van IT-activa). Deze zijn te koppelen met de managementbeheersystemen Tivoli, SMS, HP Openview en CA Unicenter.
"Beheer van interne IT-bronnen is door de opkomst van allerlei communicatiesystemen steeds belangrijker geworden", zegt Gardner. "Er is een bedrijfskritische infrastructuur ontstaan die altijd in de lucht moet zijn." De IT-bedrijfsmiddelen beheren en veranderingen doorvoeren kost organisaties veel. "Het gaat niet alleen om het registreren en oplossen van problemen, maar ook om het invoeren van nieuwe software of systeembrede veranderingen."
De IT-infrastructuur beheren omvat nog veel meer, aldus Gardner. "Service level agreements en andere contractvormen beheren, afspraken met het personeel vastleggen, zicht houden op inhuur, licenties en lease-apparatuur bijhouden, en machineparkbeheer." Gardner bestrijdt dat zijn producten veredelde helpdeskpakketten zijn. "De term ‘helpdesk’ zorgt voor verwarring. Het leidt de aandacht af van andere IT-infrastructuurzaken die ook ondersteund moeten worden. Wat dat betreft vind ik een onderscheid tussen het extern gerichte ‘erp’ en het intern gerichte ‘irp’ duidelijker.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Conscia neemt Open Line over, 6,1 miljoen voor 3d-oplossing tandenknarsen (en meer)

    OpinieSecurity & Awareness

    Over post-quantum security (en waarom je nú moet handelen)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: 15 miljoen voor QuiX Quantum, NTT Data met Eurofiber in 5G-zee (en meer)

    ActueelInnovatie & Transformatie

    RIVM moet grip houden op doorontwikkeling Praeventis  

    TNO
    ActueelInnovatie & Transformatie

    TNO: zonder megaclusters geen nieuwe ASML

    MagazineInnovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Onzekere inkoper

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    Private AI helpt gemeenten met vertrou...

    In een tijd waarin gemeenten geconfronteerd worden met groeiende verwachtingen van burgers, toenemende wet- en regelgeving en druk op budgetten,...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs