Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Cloud & Infrastructure

Google zoekt bedrijfsmarkt op

25 augustus 2006 - 07:17AchtergrondCloud & Infrastructure
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Google is vooral bekend als zoekmachine en in toenemende mate als online-geheel; met mail, im, homepages en advertentiemotor. Het Amerikaanse bedrijf wil ook verder in de zakelijke markt.

Google onthulde vorige week stappen om verder door te dringen op de zakelijke markt. De search appliance van het bedrijf, waarvan de Google mini een kleinere uitvoering is, is voorzien van plugins voor enkele bedrijfsapplicaties. Het bedrijf is hiervoor samenwerkingen aangegaan met onder meer Cognos, Oracle, Cisco, Salesforce.com en SAS. De nieuwe functionaliteit is gratis beschikbaar voor huidige gebruikers van het zoekapparaat.

De taakspecifieke machine, bedoeld voor het doorzoeken van bedrijfsnetwerken, put daarmee data uit die applicaties, maar geeft ook combinatiemogelijkheden.

De binnen bedrijven draaiende Google-zoekmachine geeft ook gelijk mogelijkheden van de applicatie zelf weer, zoals het invoeren van gegevens en het oproepen van gerelateerde informatie. Dit gebeurt in de zogeheten OneBox, een functie die Google ook biedt op zijn web-zoekmachine waar het gerelateerde realtime informatie weergeeft van gespecialiseerde bronnen, zoals nieuws- of aandelensites.

De aansluiting op bedrijfsapplicatie gebeurt middels plugins die geleverd worden door een reeks partners, voor hun applicaties en in het geval van Cisco voor diens beheer- en loggingsoftware. In sommige gevallen werkt Google echter niet met de applicatieleverancier zelf; zo heeft Sada Systems een plugin ontwikkeld voor Microsoft Exchange. “Soms doen we het met de toeleverancier zelf, soms via derden”, vertelt marketingmanager Sidney Mock van Google Benelux.

“De api (application programming interface – red.) voor de search appliance is ook open, dus elk bedrijf en elke it-afdeling kan zelf een koppeling maken.” Mock stelt dat de nu aangesloten applicaties een goed deel van de markt afdekken. Volledigheid is er niet, maar daar kunnen partners de open api gebruiken: “Leveranciers, ontwikkelaars, systeemintegratoren en VAR’s (value added resellers – red.) kunnen hier op inhaken.”

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Netwerk als cruciale securitylaag

    Waarom connectiviteit een sleutelrol krijgt in moderne security

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    De Cyberbeveiligingswet en NEN7510: wa...

    Sinds 15 augustus 2026 is de Cyberbeveiligingswet van kracht, de vertaling van de Europese NIS2-richtlijn. Voor de zorgsector is dat een aanscherping: cyberbeveiliging is voor het eerst een keiharde wettelijke...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Cloud & Infrastructure

    NetApp wil storage-bottleneck voor ai-fabrieken weghalen

    Datacenter & Infrastructure

    Hoe fotonische netwerken het acute energieprobleem van ai en datacenters oplossen

    IT Strategy & Governance

    Saas drijft softwarekosten gemeenten verder op

    Overheid

    Zonder budget dreigt Nederlandse Digitale Dienst papieren tijger te worden

    IT Strategy & Governance

    Kort: VodafoneZiggo legt basis voor 8 Gbit/s, DXC brengt autonoom rijden naar logistieke sector (en meer)

    Financiële dienstverlening

    ING: technologische voorloper onder Europese banken

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs