Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Vakbonden vrezen beleid ING

24 februari 2006 - 23:003 minuten leestijdAchtergrondCarrière
Rik Sanders
Rik Sanders

Kunnen de vakorganisaties een vuist maken tegen de reorganisatie- en uitbestedingsplannen van ING? Lastig, want de directie vervolgt stoïcijns haar eigen weg. De bonden in Nederland en België zoeken nu gezamenlijk naar openingen voor overleg.

Vorige week vond in de RAI een grote manifestatie plaats van kaderleden, afkomstig uit acht Nederlandse en Belgische vakbonden. Doel ervan: een signaal afgeven aan de directie van ING dat er een eind moet komen aan de afbraak van het sociale gezicht van de bankverzekeraar. Afgelopen november maakte het concern bekend dat vijfduizend employees van de divisie Operations&IT het veld moeten ruimen, deels via uitbesteding/offshoring, deels via saneringen. Het overleg over een sociaal plan hiervoor zit echter muurvast.

Meepraten

De directie weigert te praten met de vakbonden. De herstructureringsprocessen zouden voldoende zorgvuldig zijn ingericht. De Nederlandse en Belgische vakbonden betwijfelen dit en willen in dit vroege stadium meepraten. “Mensen mogen op termijn niet alsnog in de problemen komen”, zegt Robert Schuurman, bestuurder van De Unie. “De directie zegt dat de werknemers die bij een nieuw bedrijf terecht komen net zo goed of zelfs beter af zijn dan bij de ING, én stelt dat in alle gevallen sprake is van gelijkwaardige arbeidsvoorwaarden. Dit laatste punt is gesneden onderhandelingskoek voor bonden, maar op het eerste punt valt nog een hoop af te dingen.”

De vakorganisaties en hun achterbannen vragen zich namelijk af wat voor garanties de bank/verzekeraar inbouwt in contracten met uitbestedingspartners voor het behoud van werkgelegenheid. “Wij kennen allemaal de voorbeelden uit de praktijk waarbij automatiseerders na een paar jaar, ondanks mooie beloften, het onrendabele personeel laten afvloeien.” Een betere optie om te voorkomen dat personeel in de verdrukking komt, is om alleen de kansrijke it’ers over te laten gaan naar de automatiseerders, vindt hij. Voor de medewerkers die dan niet overgaan, is er het sociaal plan. Medio maart vindt nieuw overleg plaats tussen directie en bonden. Schuurman heeft het gevoel dat er aan de zijde van de ING ruimte komt. “Wij zijn niet principieel tegen het indikken van it-afdelingen of uitbesteding”, benadrukt hij. “Maar zulke plannen dienen wel toegevoegde waarde te hebben. Ik heb ze nog niet gezien.”

Brokken

Zo’n 2200 it-banen bij ING verdwijnen via uitbesteding/offshoring. Document Services (negenhonderd man) gaat naar Williams Lea of Astron. Workplace Services (ruim zevenhonderd man) wordt verdeeld binnen het consortium Accenture – Getronics PinkRoccade – Atos Origin – BT. Over Application Services is nog weinig bekend, al zal een deel naar India gaan. Daarnaast vindt nog een afslankingsoperatie plaats waarbij in de Benelux 2800 arbeidsplaatsen worden geschrapt (waaronder duizend bij Nationale Nederlanden). Van de in totaal vijfduizend gedupeerde werknemers komt naar schatting 80 procent uit Nederland en 20 procent uit België.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Onrust bij Simac door nieuw functiehuis

    ActueelCarrière

    Kort: Gezamenlijke editie ICT&Logistiek en Logistica Next, opnieuw reorganisatie bij Microsoft (en meer)

    ActueelCarrière

    Kort: Paul Broekhuizen leidt Fsas Benelux, Brink Software verkocht (en meer)

    ActueelCarrière

    Kort: Brunel viert 50ste verjaardag, Wortell wint gunning veiligheidsregio (en meer)

    ActueelSecurity & Awareness

    Vaarwel C++ en C: VS zetten in op memory safe-programmeertalen

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs