Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Digitale werkplek

Desktopmanagement slokt helft ICT-budget op

30 november 2007 - 10:26ActueelDigitale werkplekFujitsu
Rian van Heur
Rian van Heur

Desktopmanagement is volgens organisaties een ondersteunende functie, maar toch gaat er de helft van de tijd en het ict-budget inzitten. Dat komt omdat het kennisniveau op dit gebied bij ict-afdelingen niet toereikend is.

Organisaties zien het beheer van desktops als een ondersteunende functie van een ict-afdeling. Toch gaat er ongeveer de helft van de tijd en het budget in zitten. Dat blijkt uit onderzoek van Fujitsu Services onder 120 cfo’s, cio’s en cto’s van Nederlandse bedrijven.

Twintig procent van de respondenten geeft aan zo’n veertig tot vijftig procent van zijn tijd te besteden aan desktopmanagement. Willem Jan van der Mee, account director Desktop Managed Services (DMS) bij Fujitsu: "Het kennisniveau van organisaties is niet voldoende. De complexiteit van desktopmanagement neemt toe. Als het geen core business is, dan kost het veel tijd en geld. Dan moet je nieuwe mensen opleiden of binnenhalen."

Innovatie

Het it-personeel dat zich met desktopmanagement bezighoudt, is hier ook speciaal voor ingehuurd. Bij 55 procent van de respondenten zou het ict-personeel ook niet in een andere functie worden ingezet als het managen van de desktops door de ict-afdeling niet meer noodzakelijk zou zijn. Bij andere bedrijven gaat het vooral ten koste van innovatie. "De tijd die aan desktopmanagement besteed wordt is enorm. Zeker omdat het als een ondersteunende functie wordt gezien en omdat het ten koste gaat van strategische functies."

Volgens Fuijtsu kunnen bedrijven twintig procent van hun it-budget besparen als zij het desktopmanagement door een andere partij laten doen. Van der Mee: "Dat geld zit vooral in de mensfactor, de tijd die werknemers eraan besteden." De respondenten geven aan dat zij het geld zouden uitgeven aan meer servers en pc’s. Opvallend, vindt Van der Mee. "Bedrijven zien het vaak als oplossing voor problemen. Maar het is de verantwoordelijkheid van de partner om het bedrijf te adviseren wat er beter met het geld kan gebeuren."

Meer over

ICT-budget

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Hybride vergaderen herzien

    Wat moderne werkplekken vragen van meeting- en samenwerkingsomgevingen

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Het netwerk is niet langer een kabel,...

    Jarenlang werd het bedrijfsnetwerk gezien als een noodzakelijke voorziening. Een soort digitale snelweg waarover applicaties, bestanden en communicatie van A naar B werden vervoerd. Security speelde zich elders af: in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Digitale werkplek

    SSC-ICT, Dictu en DUO bouwen samen aan soevereine digitale werkomgeving

    datacenter groei
    Cloud & Infrastructure

    Microsoft eindigt record boekjaar met groeispurt

    Carrière

    Kort: Kendis naar Futureproof Group, Raad van State fluit AP terug (en meer)

    Digitale werkplek

    Kort: Rijk neemt Eset in de arm, actie Extinction Rebellion tegen datacenter Microsoft (en meer)

    Digitale werkplek

    Grote inhuurcontracten domineren sourcingmarkt tweede kwartaal

    DeepL
    Software & Development

    Taal­bar­ri­è­res kosten bedrijven omzet, ai-vertaaltool biedt verlichting

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs