Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

De kracht van eenvoud

21 november 2007 - 18:02ChannelGovernance & PrivacyQlik
Redactie Computable
Redactie Computable

Business intelligence is in. It-bedrijven buitelen over elkaar heen om BI-bedrijven in te lijven: Oracle neemt Hyperion over, SAP Business Objects en IBM Cognos. Maar dat zijn achterhoedegevechten, waarin verliezers elkaar in de armen vallen in de hoop de BI-boot niet te missen. Want verliezen doen ze, daar bestaat geen twijfel over. Immers: groot plus groot is nog groter en complex plus complex is nog complexer. En daar zit niemand op te wachten. Zeker in het mkb niet. Waar het mkb naar op zoek is, is de kracht van eenvoud.

Ook mkb’ers kampen met een brij aan bedrijfsgegevens waar zij nauwelijks vat op hebben, laat staan wat mee kunnen. Om inzicht te krijgen in die brij halen ze – vaak blindelings – een BI-tool in huis. Meestal van een bekende leverancier, met alle ellende van dien. Vaker nog laten zij alles bij het oude. Ze hebben immers geen trek in BI-trajecten van een jaar of langer – inclusief dure consultants – die tonnen kosten, zoals bij de grote jongens steevast het geval is. Wat zij willen is een oplossing die geen grote investeringen vergt en waar ze direct mee aan de slag kunnen.

Die oplossing biedt in-memory BI: een revolutionaire technologie die resoluut een einde maakt aan de mythe dat een BI-traject per definitie complex en kostbaar is. Een BI-tool geënt op deze technologie is betaalbaar en snel inzetbaar, terwijl iedereen er zonder training mee uit de voeten kan. Zo’n tool – te installeren op relatief simpele hardware – stelt elke mkb’er in staat in een mum van tijd enorme datavolumes uit allerhande databases in heldere grafische informatie om te zetten. En dat is iets waar de Oracle’s, SAP’s en IBM’s van deze wereld alleen maar van kunnen dromen.

Rogier Verheij
Country Manager Benelux bij QlikTech

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    NLnet en CWI testen eerste openbare Scion-verbinding in Nederland

    ActueelSecurity & Awareness

    Phishingtrend: oplichters zetten correcte boekingsgegevens in

    AchtergrondGovernance & Privacy

    Dawnguard belooft volautomatische securitycloudarchitectuur

    OpinieData & AI

    Is Amerikaanse ai straks nog bruikbaar?

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Digitale soevereiniteit: hype of noodzaak?

    Systeemfalen
    ActueelSecurity & Awareness

    NCTV brengt vier belangrijke dreigingen in kaart

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs