Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Alcatel-Lucent snijdt in managers en huurlingen

12 december 2008 - 13:02ActueelCarrièreAlcatel-Lucent
Diederik Toet
Diederik Toet

Alcatel-Lucent wijst vijfduizend inhuurkrachten en duizend managers de deur. Samen met besparingen bij de inkoop, productie en verkoop hoopt het bedrijf eind 2009 quitte te spelen.

Netwerk- en telecommunicatieleverancier Alcatel-Lucent kondigt nieuwe maatregelen om de winstgevendheid te vergroten en het marktaandeel te stabiliseren. Het bedrijf boekt al zeven kwartalen op rij verlies en ziet zijn marktpositie verslechteren.

Zesduizend banen

Als onderdeel van de strategische wijziging schrapt de onderneming in totaal zesduizend functies. Het gaat om ongeveer vijfduizend ingehuurde personeelsleden en nog eens duizend managers. Bovendien hoopt Alcatel-Lucent eerdere herstructureringsinitiatieven af te ronden en extra besparingen te behalen op het gebied van gebouwen, ondersteuning en vrije uitgaven. De aangekondigde maatregelen zijn in lijn met de plannen die algemeen directeur Ben Verwaayen eind oktober 2008 bij de presentatie van de derdekwartaalcijfers bekendmaakte.

De Frans-Amerikaanse hardwareleverancier gaat er vanuit dat de aangekondigde maatregelen eind 2009 een besparing van 750 miljoen euro hebben opgeleverd. Zo moet het bedrijfsresultaat op het break-even punt uitkomen. Een derde daarvan volgt door lagere kosten bij de inkoop, productie en verkoop van producten. Het resterende half miljard euro wordt bespaard door een efficiëntere onderzoeks- en ontwikkelafdeling (R&D) en door de organisatiestructuur platter te maken en overlappende verkoopactiviteiten te schrappen.

Kernsegmenten

Om efficiënter te werken gaat de afdeling R&D zich toespitsen op vier kernsegmenten: optische technologie, ip, breedband en applicatieondersteuning. Bovendien consolideert de onderneming zijn wereldwijde onderzoekscentra.

De organisatiestructuur wordt platter gemaakt door het schrappen van duizend managementfuncties. Bij het bedrijf werken wereldwijd ongeveer 75.000 mensen.

Meer over

Netwerken

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Alcatel-Lucent krijgt nieuwe directeur Europa

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Alcatel-Lucent versimpelt zijn activiteiten

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Alcatel-Lucent begint speciaal RFID-bedrijf

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    ‘Geen watervallen van bloed bij Alcatel-Lucent’

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Meer wijzigingen in RvB Alcatel-Lucent

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Verwaayen moet huwelijk Alcatel-Lucent redden

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs