Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Chinese netwerkreus ZTE krijgt Haags hoofdkantoor

11 december 2008 - 16:42ActueelCloud & InfrastructuurAlcatel-LucentAT&TCiscoEricssonHuaweiNortelSiemensZTE

ZTE Corporation, een grote Chinese fabrikant van netwerk- en telecomapparatuur, bundelt zijn Europese verkoopactiviteiten in een Europese hoofdkantoor en distributiecentrum in Den Haag. “Ik wist dat onze stad op het verlanglijstje stond, maar ook Londen was in de race”, aldus een Haagse wethouder.

Den Haag wordt de vestigingsplaats van het Europese hoofdkantoor en distributiecentrum van ZTE Corporation. Dat is de op een na grootste fabrikant van netwerk- en telecomapparatuur van China. In het Haagse kantoor bundelt het bedrijf de negentien verkoopkantoren die ZTE momenteel in Europa en Turkije heeft. Ook het onderzoekslaboratorium dat de Chinezen in Frankrijk hebben, wordt waarschijnlijk verplaatst naar de hofstad, meldt het ministerie van Economische Zaken.

Haags verkoopkantoor
Het besluit om de Europese activiteiten in Den Haag te bundelen werd door de directie meegedeeld aan staatssecretaris Frank Heemskerk (Economische Zaken). Hij bezocht het hoofdkantoor van ZTE in de Zuid-Chinese stad Shenzhen.

Den Haag maakt zich al enige tijd sterk voor de vestiging van het Europese hoofdkantoor. "Ik wist dat onze stad op het verlanglijstje stond, maar ook Londen was in de race", vertelt de Haagse wethouder van economische zaken Henk Kool. Medewerkers van de West-Holland Foreign Investment Agency hebben jarenlang geïnvesteerd in contacten om ondernemingen en werkgelegenheid naar de Haagse regio te halen, aldus Kool.

De laatste jaren probeert de fabrikant meer voet aan de grond te krijgen in markten buiten China. Op dit moment heeft de onderneming al een verkoopkantoor in Den Haag. Het is onbekend hoeveel mensen daar werken. Wethouder Kool verwacht dat de opening van het Europese hoofdkantoor in zijn stad honderden banen kan opleveren. Het is nog onduidelijk wanneer ZTE zijn nieuwe hoofdvestiging in gebruik neemt.

Meer over

NetwerkbeheerTelecom

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    NLnet en CWI testen eerste openbare Scion-verbinding in Nederland

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kingston University organiseert expositie gaming-geschiedenis

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Intel mogelijk weer ‘great’ als semi-staatsbedrijf

    QR Computable Kort 15 aug '25
    ActueelData & AI

    Kort: NL-data op kernenergie, ai-incidenten kosten 8 procent, phishing via QR (en meer)

    M&A, Fusie & Overname
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Bluetron IT verkoopt tapereparatie-divisie aan Sprague

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Your.Cloud bouwt aan Europees msp-collectief

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs