Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Philips en KPN komen met VoIP-videofoon voor WiFi

02 september 2005 - 08:01ActueelCloud & InfrastructuurKPNPhilips
Redactie Computable/Emerce
Redactie Computable/Emerce

KPN en Philips hebben op de Internationale Funkausstellung (IFA) in Berlijn een draadloze videofoon aangekondigd die diit najaar onder de noemer KPN InternetPlusBellen wordt geleverd. Het gaat om een soort DECT apparaat dat via ADSL werkt.

De VP5500 oogt als een GSM toestel, maar werkt uitsluitend via wifi met een ADSL verbinding. Er zit een videocamera ingebouwd die 240 graden gedraaid kan worden. Gesprekken vinden plaats via het IP protocol. Via een basisstation dat aan het ADSL modem wordt gekoppeld kan gecommuniceerd worden. Met de telefoon is geen regulier GSM verkeer mogelijk.

Nederland krijgt de primeur, zo maakte Rudy Provoost, directeur van Philips Consumer Electronics, donderdag tijdens een persconferentie bekend. Prijzen voor het pakket worden later aangekondigd. De telefoon zal onder meer verkrijgbaar zijn via de Primafoon vestigingen. In de loop van 2006 zal het appararaat ook elders in Europa geleverd worden.

Philips toont een groot aantal producten op de IFA, Europa’s grootste vakbeurs voor consumentenelektronica, die vrijdag de deuren opent voor het publiek. De IFA heeft dit jaar het grootste aantal exposanten uit zijn 81- jarige bestaan: maar liefst 1189 fabrikanten uit veertig landen, vijftien procent meer dan tijdens de laatste IFA in 2003.

De sfeer is optimistisch. Alleen al in Duitsland zal dit jaar voor meer dan 20 miljard euro aan consumentenelektronica worden verkocht, zo is de verwachting. Er blijkt nog altijd flinke groei te zitten in de verkoop van LCD TV schermen. Die markt groeit in Duitsland met 110 procent. De branche verwacht dit jaar 1,8 miljoen tv apparaten met LCD scherm af te zetten. In de tweede helft van dit jaar zal iedere tweede verkocht tv toestel in Duitsland met LCD scherm zijn uitgerust. Die trend geldt eigenlijk ook voor de rest van Europa.

Ook voor DVD recorders is de belangstelling groot. De verkoop daarvan is met 100 procent gestegen naar 1,4 miljoen exemplaren. Het aantal verkochte Mp3 spelers stijgt met 85 procent naar 6 miljoen toestellen. De verkoop van digitale camera’s neemt met 14 procent toe tot ongeveer 8 miljoen stuks.

Rainer Hecker van het Gesellschaft für Unterhaltungs- und Kommunikationselektronik (gfu) verweacht dat met name HDTV toestellen (breedbeeldtelevisies met hoge resolutie) voor een volgende verkoopboom zullen zorgen. Het wereldkampioenschap voetbal in 2006 zal de vraag naar toestellen fors stimuleren. Op de IFA is Hal 26 daarom volledig gewijd aan HDTV.

Meer over

ADSLNetwerkenVoIP

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    De weg van dataverzameling naar impact

    Iedere organisatie heeft data, maar niet iedereen weet hoe je het goed gebruikt. Hoe zet je waardevolle informatie om in actie?

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    KPN laat plannen Duits avontuur varen

    Computable.nl
    ActueelCarrière

    Scheepbouwer blijft bij KPN tot 2009

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    ADSL-klanten KPN stijgt naar 1,6 miljoen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    KPN neemt zestigduizend Tiscali-klanten over

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    VoIP-gebruikers VS afgesloten van VoIP-netwerk

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    KPN lanceert nieuw mobiel, no-nonsense merk

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs