Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

‘Inkomstenterugval SAP is niet uniek’

08 oktober 2008 - 08:37ActueelInnovatie & TransformatieSAP
Rian van Heur
Rian van Heur

SAP kondigde een terugval in de vraag naar producten aan. Dat is niet typerend voor alleen SAP, zegt analistenbureau Ovum. Ook andere bedrijven zullen hun inkomsten zien dalen.

De terugval van de vraag naar SAP-producten is niet alleen typerend voor SAP. Ook andere bedrijven zullen last krijgen van bestellingen die worden afgeblazen of uitgesteld. Dat voorspelt analistenbureau Ovum. "Veel andere bedrijven zeggen last te hebben van een afnemende vraag en ieder bedrijf krijgt zijn ‘fifteen minutes of fame' als zij cijfers bekend maken die niet aan de verwachtingen voldoen of als ze een winstwaarschuwing uitgeven", zegt David Mitchel, analist bij Ovum.

SAP maakte de voorlopige verkoopcijfers van het derde kwartaal bekend. Veel bedrijven stellen de uitgaven uit om de kredietcrisis. De inkomsten uit softwareverkoop, servicecontracten en abonnementen komen uit tussen de 1,97 miljoen euro en 1,98 miljard euro. Het betekent een groei van veertien procent. Dat is beneden de verwachtingen. Na de bekendmaking van dit nieuws daalde de koers van het softwarebedrijf met zestien procent.

Onverwachte terugval

De terugval van de inkomsten is onverwacht. Dat is niet ongewoon in de softwaremarkt, zegt Ovum. "Een groot deel van de opdrachten wordt de laatste twee, drie dagen van een kwartaal pas binnengehaald. Ik heb situaties gezien waar vijftig procent of meer van de omzet deze laatste dagen van het kwartaal pas wordt bijgeboekt", zegt Mitchel.

Het Duitse softwarebedrijf kondigt een vacaturestop aan. Dit is een korte-termijn-oplossing, vindt Mitchel, maar wel een noodzakelijke. Het managementteam moet ook naar de lange termijn kijken en zorgen voor een diversiteit van de omzet. Mitchel adviseert in meerdere landen zaken te doen, meer productcategorieën en een balans van producten en diensten.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelData & AI

    Atos levert SAP-modules aan Defensie

    Computable.nl
    OpinieWerkplek & Beheer

    Outsourcing floreert dankzij kredietcrisis

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Nederlandse bedrijven weinig last van kredietcrisis

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    IBM helpt Defensie met SAP

    Handen schudden
    ActueelData & AI

    Ordina neemt SAP-specialist E-Chain over

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    SAP-systeem Free Record Shop werkt nu goed

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs