Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Epoc 5 van Symbian kan strijd aan met Windows CE

24 juni 1999 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Erik Vlietinck
Erik Vlietinck

Symbian heeft volgens de Butler Group met Epoc 5 een goed wapen in de strijd tegen Microsofts Windows CE en 3Coms Palm OS. Zeker nu Sybase heeft aangekondigd dat het SQL Anywhere Studio aan het poorten is naar het Epoc-systeem en het gerucht de ronde doet dat ook Oracle voor Epoc zal kiezen. Volgens een woordvoerder van Symbian verwacht men binnenkort IBM in de gelederen te verwelkomen vanwege de antipathie tegen Microsoft.

Het grote manco van Epoc is het gebrek aan apparatuur dat op dit besturingssysteem draait. Tot nu toe waren alleen een mobiele telefoon van Ericsson (de MC218) en de Series 3 en 5 handheld-computers van Psion op dit besturingssysteem afgestemd. Voornaamste reden was de beperktheid van het systeem. Met de nieuwe versie Epoc 5 moet daar verandering in komen. Grote verschillen met voorheen: het systeem is meer open, kan het Java aan en werkt het sneller.

Hardware

Gelijk met de vrijgave van Epoc 5 introduceerde Psion Enterprise de Series 5MX handheld-computer, die de bestaande Series 5 gaat vervangen. Deze biedt volledige integratie van e-mail en internet met een uitwisselingsmogelijkheid naar de desktop toe, net als dat het geval is met die andere concurrent, Palm OS.
Begin volgend jaar komt Psion op de markt met een andere onder Epoc 5 draaiende machine, de Netbook. Het is een hernieuwde poging van de onderneming om een subnotebook op de markt na het debacle van enkele jaren geleden met de MC400/600. Vooralsnog is de Netbook alleen bestemd voor de zakelijke markt. Het toestel zal naar verluidt uitgerust zijn met een kleurenscherm, een Intel Strongarm 190 MHz 1100 processor, tot 64 MB intern geheugen, een PC-kaart-aansluiting en een Lithium-ion batterij die computer van A5-formaat minstens 10 uur ‘in de lucht’ moet houden.  EV

Meer over

SQLSybase-software

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    NLnet en CWI testen eerste openbare Scion-verbinding in Nederland

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Kingston University organiseert expositie gaming-geschiedenis

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Intel mogelijk weer ‘great’ als semi-staatsbedrijf

    QR Computable Kort 15 aug '25
    ActueelData & AI

    Kort: NL-data op kernenergie, ai-incidenten kosten 8 procent, phishing via QR (en meer)

    M&A, Fusie & Overname
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Bluetron IT verkoopt tapereparatie-divisie aan Sprague

    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Your.Cloud bouwt aan Europees msp-collectief

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs