Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Compaq verdwijnt langzaam

26 juni 2003 - 22:00AchtergrondCloud & Infrastructuur
Jasper Bakker
Jasper Bakker

HP laat de naam Compaq zachtjes vallen. Ten tijde van de overname besloot de koper beide merknamen te blijven hanteren, vooral vanwege de bekendheid van Compaq op de pc-markt – laptops, desktops en servers. Nu komt daar langzaam een einde aan.

Een jaar na de overname doet HP het Compaq-merk in de zakelijke markt de deur uit. Onder één vlag zouden de producten beter te verkopen zijn aan gebruikers in het bedrijfsleven. In eerste instantie blijft de naam Compaq nog wel bestaan als typering van producten of productreeksen, maar dan achter de overkoepelende HP-naam. Dit is al het geval bij het nieuwe NC4000-model laptop met de energiezuinige Pentium M-processor, die Intel gebruikt in zijn Centrino-mobiliteitspakket.
"Op termijn zullen al onze bedrijfsproducten HP heten", zegt vice-president Alex Gruzen, algemeen directeur van de divisie voor laptops en handcomputers. Hij stelt dat dit het werk van de verkoopstaf vereenvoudigt.
De omschakeling volgt op eerdere stappen. Zo schrapte HP in maart al Compaqs Evo-productnaam voor notebooks en desktops voor bedrijfsgebruikers. Woordvoerders verklaarden onlangs al dat de naam van de overgenomen concurrent als modelnaam gebruikt zou gaan worden.

Consumentenmarkt

Eerder wilde HP juist gebruik maken van Compaqs reputatie in de bedrijfsmarkt. Dit betrof met name de markten voor notebooks, desktop-pc’s en relatief lichte servers met Intel-processoren. Ook handcomputers en nieuwe productvormen zoals tablet-pc’s dragen de naam Compaq. Volgens topman Gruzen verkoopt HP drie keer zo veel notebooks van het gekochte merk dan van het eigen. Toch gaat het bedrijf gestaag over naar een merkenstrategie gebaseerd op de HP-naam.
De strategie voor de consumentenmarkt is opvallend genoeg precies tegenovergesteld. Daar wil de computerproducent de twee merknamen juist zo lang mogelijk handhaven. "Aan de consumentenkant is het nog steeds Presario. Dat zullen we nooit opgeven", aldus vice-president Gruzen. Om de resulterende verwarring bij eindgebruikers en belangenverstrengeling bij wederverkopers te verminderen, hanteert HP in de Verenigde Staten een wekelijks wisselschema voor de promoties van zijn twee merknamen.< BR>

Meer over

Laptops

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Kies de juiste virtualisatie-aanpak

    Vergelijk drie krachtige open source-oplossingen: Proxmox, Kubernetes en OpenStack

    Computable.nl

    Beveiliging begint bij de Server

    Is serverhardware de blinde vlek in het securitybeleid? Waarom lifecycle-denken cruciaal is voor IT-security

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialSecurity & Awareness

    Cybersec Netherlands 2025 – Programma...

    Keynotes over cloud, AI en geopolitiek: het programma van Cybersec Netherlands raakt de kern van digitale weerbaarheid

    Meer persberichten

    Meer lezen

    OpinieSecurity & Awareness

    Cloudsecurity als fundament voor groei

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Eurofiber en Bright Access versterken glasvezelnetwerk op bedrijventerreinen

    Krimp groei
    ActueelSecurity & Awareness

    Kort: Fintech snel minder populair, Centric neemt Groupcard niet over (en meer)

    Joost Smit
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Op deze vier paarden zet Google Cloud in

    AchtergrondCarrière

    Willem van der Poel – Een avonturier in de techniek

    ActueelCloud & Infrastructuur

    NLnet en CWI testen eerste openbare Scion-verbinding in Nederland

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs