Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Synquest naar Nederland

26 juni 1997 - 22:003 minuten leestijdAchtergrondInnovatie & Transformatie
Roy op het Veld
Roy op het Veld

Het Amerikaanse bedrijf Synquest, voorheen bekend onder de naam Fact, komt op de Nederlandse markt. De software van Fact was bestemd voor productie-automatisering en planning-optimalisatie.

Door verschillende acquisities is de functionaliteit fors uitgebreid en gaat het bedrijf nu door het leven onder de naam Synquest. Synquest is in Nederland bezig met de eerste vier implementatietrajecten. Vice President European Operations Rob van Agteren verwacht binnen een jaar tussen de tien en de vijftien implementaties te hebben gerealiseerd. Daarbij richten ze zich op de middelgrote en grote bedrijven. Ford, Alcatel en het Britse General Electric Company zijn in Europa al met Synquest in zee gegaan. Trots vertelt Van Agteren dat Synquest bij Philips de voorkeur geniet als leverancier. Wanneer deze voorkeurspositie tot orders leidt is echter nog niet bekend.
Als concurrent ziet Van Agteren i2, Numetrix en Manugistics. Industri-Matematik niet, "dat is een zusterbedrijf. Wij hebben in Warburg Pincus dezelfde investeerder gevonden." Distributie van de software vindt plaats door directe verkoop of via partners als Origin. Synquest wordt als individueel pakket geleverd of als complementair product met erp-pakketten. Integratie met JD Edwards en QAD vindt plaats via API’s (Application Program Interface). "Wij gaan echter over op object-oriëntatie en de Corba-standaard (Common Object Request Broker Architecture). Hierdoor kan onze software gebruikt worden met alle erp-leveranciers die ook voldoen aan Corba", aldus Van Agteren.

Genetische algoritmen

De mogelijkheden van de Synquest-software liggen vooral op het gebied van productie-automatisering, supply chain-ontwerp en transportplanning. Deze optimalisatie-software werkt op basis van genetische algoritmen, die een keuze maken uit verschillende scenario’s via een proces dat veel weg heeft van natuurlijke selectie. "De programmatuur van onze concurrenten stelt een planning op die gebaseerd is op de grenzen van het productie-apparaat (constraint based planning), met een haalbaar plan als resultaat. Onze software genereert niet alleen een haalbaar, maar ook een optimaal plan", zegt Van Agteren. Criteria voor optimalisatie zijn bijvoorbeeld kosten en doorlooptijd.
Het productieproces kan continu in de gaten worden gehouden aan de hand van elf parameters, zoals omzet, machinebezetting en voorraadpositie. Wijken de metingen af van de planning dan kunnen analyses ingezet worden om de oorzaken te achterhalen. Ook is het mogelijk om bij orderacceptatie eerst te kijken wat de effecten van een order zijn op de elf parameters.
"Onze software levert binnen het kader van erp-pakketten toegevoegde waarde op", meent Van Agteren. Voor volgend jaar mikt Synquest op een omzetgroei van 60 à 70 procent. De gemiddelde implementatie van de volledige functionaliteit kost een half miljoen dollar en neemt ongeveer twintig weken in beslag. Verder heeft het bedrijf plannen om in 1998 een beursnotering op Nasdaq te verwezenlijken.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst. De praktijk van verschillende manieren van industrieel bouwen

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialSecurity & Awareness

    Cybersec Netherlands 2025 – Programma...

    Keynotes over cloud, AI en geopolitiek: het programma van Cybersec Netherlands raakt de kern van digitale weerbaarheid

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Richard Turk
    Innovatie & Transformatie

    Dit weegt de jury mee bij de categorie Customer Experience van de Computable Awards 2025

    AchtergrondCarrière

    Gazonnetje of golfbaan maaien via de cloud

    OpinieData & AI

    Het is niet alles goud wat er blinkt: belang van pragmatisme rondom ai

    OpinieInnovatie & Transformatie

    20 jaar tech: 10 lessen in leiderschap en groei

    OpinieInnovatie & Transformatie

    Van edge naar enterprise: hoe Nederland toekomst van ai vormgeeft

    Innovatie & Transformatie

    Lummelaars veranderen de wereld

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • – Phishing
    • – Ransomware

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs