Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief
Onderstaande bijdrage is van een externe partij. De redactie is niet verantwoordelijk voor de geboden informatie.

Gebruikers van Open Source Software zijn bezorgd over de cyberveiligheid

28 oktober 2021Innovatie & Transformatie

Hoewel de meeste IT-professionals de voordelen zien van Open Source Software (OSS), maakt een groot deel van de gebruikers zich zorgen over de cyberveiligheid. Dit blijkt uit onderzoek van VMware Tanzu. Ongeveer de helft van alle respondenten maakt zich zorgen over de afhankelijkheid van de OSS-community als het gaat om patches en bugfixes. Daarnaast geloven ze dat het gebruik van OSS de nodige veiligheidsrisico’s met zich meebrengt. Het creëren van vertrouwen bij OSS-gebruikers is dan ook van vitaal belang volgens VMware Tanzu.

Volgens 91% van de respondenten blijft het verpakken van OSS voor productie een uitdaging. Maar liefst 94% maakt zich zorgen over de veiligheid van OSS. Voor te veel organisaties blijft OSS-packaging een lastig en tijdrovend proces. Tweederde zegt dat het verpakken van OSS meestal langer duurt dan een dag. Er kunnen meerdere tools nodig zijn en meerdere teams zijn vaak betrokken. Alle organisaties geven aan dat ze betere software packaging-tools willen om verpakkingstaken te versnellen, daarnaast willen ze ook de beveiligingsrisico’s van de OSS supply chain beter beheren. Opmerkelijk is dat bij de helft van de organisaties het beveiligingsteam niet eindverantwoordelijk is voor de beveiliging van OSS in productie. 

Organisaties die willen profiteren van OSS en tegelijkertijd de packaging- en beveiligingsvalkuilen willen vermijden, kunnen kiezen voor commerciële ondersteuning. Gezien er veel verschillende open source projecten zijn, kan het voorkomen dat er geen ondersteunde opties zijn. Met de juiste tools is het mogelijk om de OSS supply chain, packaging en beveiligingsproblemen voor alle OSS-software te verbeteren. Echter kost dit veel tijd en is het vaak ingewikkeld om alles handmatig uit te zoeken. Door automatisering toe te passen verdwijnt het handmatige samenstelwerk, kunnen organisaties efficiënter werken en kwetsbaarheden (die onbedoeld over het hoofd worden gezien) aanzienlijk verminderen. Dankzij Cloud Native Buildpacks kunnen organisaties veel packaging uitdagingen oplossen omdat deze processen automatiseren. VMware Tanzu Build Service, met Cloud Native Buildpacks, automatiseert het maken van containers, vereenvoudigt het beheer, zorgt voor een betere beveiliging en minimaliseert de risico’s. 

Voor het onderzoek zijn meer dan 500 IT-professionals uit verschillende sectoren geïnterviewd. Een kopie van het volledige rapport kun je vinden in de bijlage of downloaden via: https://tanzu.vmware.com/content/ebooks/the-state-of-the-software-supply-chain-open-source-edition-2021

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Groningers verkopen crypto-platform Deribit voor 2,9 miljard dollar

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    AchtergrondCarrière

    Ict-overnamemarkt trapt 2025 goed af, maar onzekerheid troef

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Voorbereiding & verhuizing: zo implementeer je de hybride cloud

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Europese Rekenkamer kraakt EU-strategie voor chipsector

    ActueelData & AI

    EU investeert bijna 2 miljard in digitale innovatie

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs