Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Windows 11 komt op 5 oktober ter wereld

Microsoft
01 september 2021 - 08:19ActueelCloud & InfrastructuurMicrosoft
Frederic Petitjean
Frederic Petitjean

Microsoft heeft de datum bekendgemaakt waarop de finale versie van Windows 11 beschikbaar komt. Liefhebbers omcirkelen nu al 5 oktober in hun agenda.

Op 5 oktober wordt de gratis upgrade naar Windows 11 beschikbaar gemaakt voor Windows 10-pc’s die daarvoor in aanmerking komen en zijn pc’s met Windows 11 te koop. De gratis upgrade zal in verschillende fases beschikbaar komen, zegt Microsoft. Nieuwe apparaten die er voor in aanmerking komen, zullen deze als eerste aangeboden krijgen. 

Daarna zal deze geleidelijk worden uitgerold naar apparaten die al op de markt zijn, op basis van de geschiktheid van de hardware, betrouwbaarheidscriteria, leeftijd van het apparaat en andere factoren. Microsoft wil zo de ‘upgrade-ervaring’ optimaal houden. Rond half 2022 moeten de laatste apparaten hun gratis upgrade krijgen.

Modern en strak

Microsoft kondigde deze zomer aan dat Windows 11 op weg was en lanceerde in de tussentijd enkele beta-versies. Vooral het uiterlijk van het besturingssysteem is op de schop genomen. ‘Het nieuwe ontwerp en de nieuwe geluiden zijn modern, strak en mooi en brengen je een gevoel van rust en gemak’, zo legt Microsoft de verjongingskuur uit. Verder wordt er bij de nieuweling veel aandacht gevestigd op multitasking en kan het besturingssysteem ook Android-apps draaien, via de downloadwinkel van Amazon. 

Voor wie wil nagaan of zijn pc geschikt is voor Windows 11, heeft Microsoft een speciale tool gebouwd, al is die nog niet beschikbaar. Zo moeten pc’s die het os willen draaien beschikken over minstens 4 gigabyte ram, 64 gigabyte opslaggeheugen en een 64 bit-cpu met minstens twee cores die aan minstens 1 gigahertz tikt. 

Daarnaast moet het apparaat over Trusted Platform Module 2.0 beschikken, een chip die cryptografische beveiligingssleutels kan genereren. Aanvankelijk had Microsoft gezegd dat Windows 11 ook TPM 1.2 zou ondersteunen, maar het bedrijf kwam daar later op terug. Allicht zal het ontbreken van TPM 2.0 de voornaamste struikelblok worden om oudere pc’s te upgraden.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Geïntegreerde ICT in de zorg

    Hoe samenhang in IT bijdraagt aan continuïteit en veiligheid

    Computable.nl

    Digitalisering die zorg versterkt

    Hoe is de zorg voorbereid op de toekomst, met een hoofdrol voor cloud en connectiviteit?

    Computable.nl

    Toekomst van netwerkbeveiliging

    Waarom geïntegreerde architecturen bepalend worden voor schaal en controle

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Budget Thuis

    Arshia Ghasempour
    Pijl naar rechts icoon

    CM Payments

    Anjeni Bedi (senior vice president CM Payments)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Microsoft
    Cloud & Infrastructuur

    Microsoft maakt clouddienst van Windows

    Microsoft
    Werkplek & Beheer

    Windows krijgt opfrisbeurt en Android-apps

    Microsoft
    Cloud & Infrastructuur

    Windows 11 wordt geschikter voor zakelijk cloudgebruik

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs