Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Logica gelooft niet in personeelstekort

28 mei 1998 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

De krapte op de arbeidsmarkt voor automatiseerders valt best mee. Dit stelt Wilfried De Meyere, algemeen directeur van IT-dienstverlener Logica Nederland. Hij twijfelt er dan ook niet aan dat zijn onderneming het personeelsbestand binnen twee jaar heeft uitgebreid van 750 naar 2000.

Logica startte onlangs een uitgebreide campagne om de naamsbekendheid te vergroten. In juni volgt een uitbreiding en zullen de advertenties nieuwe medewerkers aanspreken. De campagne moet meer dan tweehonderd nieuwe mensen opleveren. "Er zijn voldoende mensen te vinden", aldus De Meyere. "Het is wel lastig om werknemers met de juiste capaciteiten te vinden."
De automatiseerder zoekt mensen met communicatieve vaardigheden, en dat kost meer moeite. Voor de 2000-projecten, die ongeveer 5 procent van de opdrachten uitmaken, zijn er mensen genoeg. De Meyere gelooft dan ook niet in de enorme wervingscampagne van het Millennium-platform. "Veel bedrijven kampen met een overcapaciteit aan millennium-personeel."
De paniekverhalen spelen Logica parten; het moet opboksen tegen bedrijven die kandidaten gek maken met auto’s of premies. Ook benaderen concurrenten de werknemers met geld. Toch houdt De Meyere vast aan de doelstelling van een jaarlijkse personeelsgroei van 30 procent. "Dat zal de nodige inspanningen kosten, door concurrenten die onze werknemers weglokken." Verder wil Logica personeel binnenhalen via acquisities. De Meyere bevestigt dat er gesprekken met overname-kandidaten gaande zijn, maar wil geen namen noemen.
Daarnaast moet het verloop verminderen. Dat is nu 15 procent en moet binnen een jaar 12 procent zijn. Logica gaat meer aandacht besteden aan de communicatie met de werknemer. Niels Walch, directeur Human Resources: "Onze mensen zitten regelmatig bij klanten. Ze verliezen snel het contact met het bedrijf. Verder moeten we goed luisteren naar de ambities van het personeel." De Meyere vindt tevens dat er veel druk op werknemers wordt uitgeoefend om na enkele jaren te vertrekken.
Er is een premie-regeling voor werknemers die een nieuwe collega aanbrengen. De kandidaat doorloopt de normale sollicitatieprocedure. Na ondertekening van een contract krijgt de ‘werver’ een bonus, die kan oplopen tot tienduizend gulden. Logica-werknemers mogen overigens niet bij klanten rekruteren.
Logica gaat in navolging van andere IT-bedrijven een regeling voor flexibele arbeidsvoorwaarden instellen. Vanaf 1 juli van dit jaar, krijgen werknemers de mogelijkheid vakantiedagen te kopen of verkopen, of in te ruilen tegen extra pensioenvoorzieningen.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst. De praktijk van verschillende manieren van industrieel bouwen

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    AchtergrondData & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    ActueelData & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Navo moderniseert it-infrastructuur met Oracle en Thales

    OpinieInnovatie & Transformatie

    ASMI, de stille kracht achter chip van morgen

    Groei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    ING: it-dienstensector groeit licht harder dan economie

    Productiviteitsgroei
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Digitalisering en innovatie speerpunt bij Productiviteitsagenda

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs