Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Werven werkzoekende voor cursus moeilijk

03 maart 1998 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Microsoft startte onlangs het Skills 2000-programma voor de Benelux. Met dit initiatief wil het honderden mensen onderwijzen in producten van Microsoft. Een nieuw idee? "Qua omvang is het uniek; wat inhoud betreft niet", analyseert Frits van Ede, verkoopleider bij Sun. Bovendien valt de werving van werkzoekenden tegen.

Microsoft introduceerde Skills 2000 onder het motto ‘het antwoord op de kenniskloof in de ict’. De deelnemers kunnen zich met dit programma certificeren. "Het heeft iets weg van Educate the world", reageert Van Ede schamper. Microsoft hoopt meer mensen enthousiast te maken voor een carrière in de IT. Partners, zoals wederverkopers, consultants, ontwikkelaars en marketing-medewerkers, krijgen ook scholing. Microsoft tracht de opgeleide werkzoekenden bij deze partners te plaatsen. Uiteindelijk moet dit tevreden klanten en kopers opleveren. Meer kennis van Microsoft-producten onder professionals zal op den duur ook vruchten afwerpen; bedrijven zouden die producten dan sneller implementeren.
Onder werkzoekenden selecteert Microsoft trainingspartner Azlan Akam de kandidaten, die al over een bepaalde hoeveelheid kennis van de automatisering moeten beschikken. De werving verloopt echter minder voorspoedig dan verwacht. Directeur Ernst Pietersen van Azlan Akam: "We wilden 130 mensen selecteren. Ik denk dat we met tachtig tot honderd kandidaten tevreden moeten zijn."
Woordvoerder Walter van het Hof van IBM is niet bijster onder de indruk van Skills 2000. Zijn onderneming heeft al lange tijd trainingprogramma’s voor nieuwkomers en mensen die al in de automatisering werken. Ook is IBM in het onderwijs actief en maken zakenpartners gebruik van de trainingen. IBM werkt eveneens aan een programma dat werkzoekenden omschoolt.
Ook Sun heeft een scholingsprogramma voor bestaande partners en medewerkers. De partners krijgen onderwijs in de producten van Sun en de bijbehorende technieken. De onderneming traint ook schoolverlaters, die vervolgens bij een partner aan de slag kunnen. Sun werkt volgens Van Ede al jaren met specifieke programma’s voor het onderwijs. "Wezenlijk wijkt Skills 2000 hiervan niet af. Het is in een ander jasje gegoten." De aandacht voor het programma vindt hij niet vreemd. "Microsoft is natuurlijk een marketingmachine.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Teamvalue

    Partnerartikel
    Cloud & Infrastructuur

    20% besparen op je Azure-kosten en een...

    Azure biedt organisaties schaalbaarheid, flexibiliteit en toegang tot een breed scala aan diensten. Toch zien veel organisaties hun kosten ongemerkt...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Spoelstra Spreekt: Prinsesjesdag

    Innovatie & Transformatie

    Aspire11 lanceert miljoenenfonds voor groeibedrijven; ook Nederland in beeld

    Overheid

    Defensie wil naar een betere commandovoering

    Fred Streefland
    Innovatie & Transformatie

    Cyber Resilience: de randvoorwaarde voor elke business

    Data & AI

    Intelligentie op de plek waar het ontstaat

    Data & AI

    Kort: 100 miljoen voor Nederlandse ai, down under investeert ook (en meer)

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs