Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Java User Group komt slecht van de grond

11 februari 1998 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

De oprichting van de Java User Group (JUG) gaat niet van een leien dakje. Nadat de voorzitter van het oprichtingscomité, Ernst Fuld, vorige week de handdoek in de ring gooide, is het nog maar de vraag of het JUG van de grond komt.

Suns Java-ambassadeur Martien van Steenbergen koestert nog hoop: "Het probleem is dat er niemand binnen de gebruikersgemeenschap opstaat om de kar te trekken."
Insiders twijfelen echter aan het professionele gehalte van Java-gebruikers. De ledenwervingsactie die na de oprichtingsvergadering van 24 september 1997 startte, leverde een ‘bedroevend’ lage respons op. Daarnaast blijkt het spekken van de verenigingskas niet zonder problemen te verlopen. Een en ander wijst erop dat softwarebedrijven in het algemeen nog niet serieus met Java in de weer zijn. De JUG heeft voorlopig nog geen bestaansrecht. Alleen grote softwareleveranciers als Oracle en IBM zijn bedrijfsapplicaties in Java aan het ontwikkelen.
Van Steenbergen bestrijd deze visie en meent dat de huidige markt voor Java uitstijgt boven hobbyisme en amateurisme: "In Nederland doen Getronics Software, Cap Gemini, Trendsoft, Origin en Kpmg serieuze dingen met Java."
Van Steenbergen is met een aantal kandidaten in gesprek over het leiderschap van het JUG. Hij nodigt mensen uit een actieve rol op zich te nemen. "Maar het probleem is dat mensen er geen tijd voor hebben. Sun stimuleert het bestaan van een gebruikersvereniging, maar wil wel dat deze onafhankelijk functioneert", aldus Van Steenbergen. Een Java-gebruikersvereniging moet immers door gebruikers worden gerund, en niet door een leverancier.

Meer over

Java

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelCarrière

    Groningers verkopen crypto-platform Deribit voor 2,9 miljard dollar

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    AchtergrondCarrière

    Ict-overnamemarkt trapt 2025 goed af, maar onzekerheid troef

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Voorbereiding & verhuizing: zo implementeer je de hybride cloud

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Europese Rekenkamer kraakt EU-strategie voor chipsector

    ActueelData & AI

    EU investeert bijna 2 miljard in digitale innovatie

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs