Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

NC slaat nog niet echt aan

03 maart 1998 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

De opkomst van de netwerkcomputer verloopt nog steeds traag. Tot nog toe zijn er veel mislukte projecten. Recentelijk blies koeriersbedrijf Federal Express de implementatie af. Er klinken echter ook optimistische geluiden. Sun en IBM werken samen aan het Java-besturingssysteem.

NC-producent IBM beweert dat het meerdere grote klanten heeft, die elk tussen de dertig- en veertigduizend NC’s zouden inzetten. Deze contracten zouden de grootste zijn die IBM tot nu toe heeft gesloten voor de NC. NC-fabrikanten zijn tot op heden niet happig op het onthullen van specifieke verkoopcijfers. IBM’s NC-topman Jim Gant spreekt van "enkele duizenden klanten die elk meer dan tienduizend machines zullen inzetten". Gant onthulde wel dat deze anonieme gebruikers vooral in de distributie- en de financiële sector zitten.
Onderzoeksbureau Zona Research schat dat NC-fabrikanten dit jaar ruim 350 duizend machines zullen verkopen als vervanger voor de PC. Eerdere voorspellingen van diverse analisten bleken echter te optimistisch te zijn. De NC heeft lang niet zo snel vaste voet aan de grond gekregen als aanvankelijk werd voorspeld. Dit valt voornamelijk te wijten aan bezorgdheid over de hoge netwerkeisen, beveiligingsaspecten en het tekort aan Java-applicaties.
IBM zegt deze problemen aan te pakken met de levering van het applicatiepakket Esuite, dat geheel in Java is geschreven. Deze software blijkt echter nog niet stabiel genoeg te zijn, getuige moeizame demonstraties van IBM zelf. De leverancier belooft later dit kwartaal producten uit te brengen waarmee NC-netwerken te beveiligen zijn met smartcards en wachtwoorden.
Ondertussen verliest de NC weer een slag. De Amerikaanse transportfirma Federal Express stapt af van de netwerkcomputer en kiest Windows-PC’s voor ruim 75 duizend werkplekken. Fedex heeft maandenlang proeven gedaan met diverse soorten NC’s, waaronder Javastations van Sun. Deze machines werden letterlijk en figuurlijk te licht bevonden.

Meer over

Java

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Injectie van 111 miljoen in PhotonDelta definitief

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Kort: Innovatiezone in Almere, grote Defensiedeal Pro Warehouse (en meer)

    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en managed services op de MSP Show & Service Desk Show in Utrecht

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Tech aan het front

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs