Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » Data & AI » Data Infrastructure » Data Warehouse

Object Design zet in op object-database

04 december 1997 - 23:00ActueelData Warehouse
Redactie Computable
Redactie Computable

Objectgeoriënteerde databases zouden de toekomst hebben, al is het gebruik ervan nu nog beperkt. Het Amerikaanse Object Design verwacht met zijn objectgeoriënteerde database Object Store te profiteren van de marktontwikkelingen in de komende jaren.

"Complexe datatypen, Internet, gedistribueerde applicaties, elektronisch zakendoen: voor al deze zaken zijn objectgeoriënteerde databases te verkiezen boven relationele", zegt André Bruins, manager van Object Design in Nederland.
Hij wijst erop dat zowel Microsoft als Netscape Object Store als database gebruiken voor hun browser: voor het opslaan van Java-applets en gebruikersprofielen. Oracle probeerde vorig jaar tevergeefs twee maal om Object Design over te nemen.
Object Design is sinds kort met een vestiging in Nederland vertegenwoordigd: Objective Alliance, een afsplitsing van Ordina. Deze tak distribueerde tot voor kort het objectgeoriënteerde Object Store. Omdat dit bedrijf zich meer op dienstverlening gaat richten, neemt Object Design de licentieverkoop en ondersteuning nu in eigen hand. Op het gebied van dienstverlening onderhandelt het bedrijf nu over samenwerkingsverbanden.
Bruins: "De markt voor volledig objectgeoriënteerde databases in 2001 schatten bureaus als IDC en Gartner Group op twee- tot zeven miljard dollar." De totale database-markt bedraagt dit jaar rond de vijf miljard dollar. Object Design claimt met een marktaandeel van 38 procent het marktleiderschap. In 1996 is ruim 38 miljoen dollar omgezet. In 1997 en 1998 moet dat oplopen naar 55 en 75 miljoen.
Het richt zich vooral op grote klanten op het gebied van telecommunicatie, het bankwezen en uitgeverijen. Alcatel, Nucletron, de Staatsdrukkerij, TNO, de Koninklijke Marine, IBM en Philips behoren tot het klantenbestand, dat in totaal uit 25 namen bestaat.
Hoewel meer software-applicaties in de toekomst object-databases zullen gebruiken, verwacht Bruins dat telecom- en bankbedrijven een voortrekkersrol gaan vervullen. Hij benadrukt dat gebruikers hun relationele databases niet aan de kant hoeven te zetten. Als voor analysesoftware Object Store wordt gebruikt, zijn met het programma Dbconnect de benodigde gegevens te repliceren uit een relationele database.

Meer over

Databases

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Security & Risk

    Het netwerk is niet langer een kabel,...

    Jarenlang werd het bedrijfsnetwerk gezien als een noodzakelijke voorziening. Een soort digitale snelweg waarover applicaties, bestanden en communicatie van A naar B werden vervoerd. Security speelde zich elders af: in...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Overheid

    Garbage In – Garbage Out – Garbage Lost

    Data Warehouse

    Kort: UWV voorziet amper banengroei, Spie acquireert Rovitech (en meer)

    Tragedie maskers
    Data Warehouse

    Het mega-ict-project van UWV Werkbedrijf

    stijging
    Data Warehouse

    PostgreSQL en Snowflake grootste ‘databank-stijgers’

    Koninklijke Bibliotheek
    Data Warehouse

    Sogeti mag verder sleutelen aan datawarehouse KB

    Data Warehouse

    Unilever kiest weer voor warehousesysteem SAP

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
      • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs