Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Opslitsing Informix geen NL-ontslagen

21 september 2000 - 22:003 minuten leestijdActueelInnovatie & Transformatie
Sytse van der Schaaf
Sytse van der Schaaf

De opsplitsing van Informix in twee divisies gaat wereldwijd 400 mensen hun baan kosten. In Nederland verloopt de operatie zonder ontslagen.

Terwijl concurrent Oracle groeit als kool blijft het kwakkelen bij het eveneens Amerikaanse Informix. Het bedrijf gaat zichzelf opsplitsen, omdat de bedrijfsresultaten flink tegenvallen. De onderneming geeft deze week een winstwaarschuwing af voor het derde kwartaal dat eind deze maand afloopt. Informix verwacht 5 tot 8 dollarcent verlies per aandeel te draaien, los van de binnenkort uit te geven reorganisatiekosten. Analisten hadden op 2 dollarcent winst per aandeel gerekend. In het laatste kwartaal van dit jaar moet het weer quitte draaien, waarna begin volgend jaar winst volgt, zo is de verwachting. Na de waarschuwing op woensdag verloor het aandeel 10 procent van zijn waarde op de beurs.
Informix krijgt een database-tak, Informix Software, en een adviestak, Informix Solutions genaamd. In eerste instantie vallen deze dochters nog onder de moederorganisatie. Na verloop van tijd krijgen de 2 bedrijven aparte beursnoteringen en gaan zij als losstaande bedrijven verder. Volgens directeur Hans Weenen van Informix Nederland kunnen de organisaties apart slagvaardiger opereren.
De opsplitsing is niet de eerste herstructurering van het bedrijf. Na de recente overname van Ardent Software dikte Informix in augustus zijn vijf bedrijfsdivisies tot twee in en ontsloeg hierbij 500 werknemers. Ook stootte voormalig topman Peter Gyenes van Ardent Robert Finocchio van zijn troon. De deze week aangekondigde reorganisatie kost rond de 400 arbeidsplaatsen.
De reorganisatie gaat in Nederland niet gepaard met ontslagen volgens Weenen. "Deze operatie is hier vrij gemakkelijk te realiseren in 2 à 3 maanden. Tegen het eind van het jaar zijn de verkoopafdeling, acquisitie en ondersteuning in 2 divisies opgedeeld. Het wettelijke traject gaat meer tijd in beslag nemen." Weenen weet zelf nog niet of hij bij de database-tak of de e-handelsoplossingen verder wil. "De database-groep heeft een relatief kleine, maar trouwe klantenbasis dat een vrij uniek gegeven is. Aan de andere kant lokt de dynamiek van Internet ook."
Informix Software gaat bestaande, losse producten als Informix Dynamic Server 2000, Ifoundation, de databank Red Brick en de databank Loud Scape voor mobiele toepassingen omsmeden tot één databaseserver. De huidige directeur van de database divisie bij Informix Jim Foy zwaait de scepter over de 2400 werknemers die het nieuwe database-product geschikt moeten maken voor Internet-toepassingen.
Bij het nieuwe Informix Solutions komt Pete Fiore aan het roer te staan, nu directeur bij de divisie Solutions Business Operations. Deze dochter richt zich op de e-handel met software voor dynamisch publiceren (I.reach), transacties in een online winkel (I.sell) en een hulpmiddel voor de analyse van klikgedrag (I.decide). Nu zijn de systemen alleen met een Informix database te leveren. In de toekomst moet het ook databases van andere producenten ondersteunen waaronder die van Oracle volgens Weenen. Het bedrijf hoopt hiermee meer klanten te bedienen. "Grote bedrijven willen systemen uitgerust zien met de database van hun keuze."
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    AchtergrondCarrière

    Ict-overnamemarkt trapt 2025 goed af, maar onzekerheid troef

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Voorbereiding & verhuizing: zo implementeer je de hybride cloud

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Europese Rekenkamer kraakt EU-strategie voor chipsector

    ActueelData & AI

    EU investeert bijna 2 miljard in digitale innovatie

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Iwell ontvangt bijna 30 miljoen groeigeld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs