Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • IT Strategy & Governance
    • Cloud & Infrastructure
    • Data & AI
    • Security & Risk
    • Software & Development
    • Digitale werkplek
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Stem nu!
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzendingen
    • De jury en experts
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Home » IT Strategy & Governance

Amyyon neemt ICT organisatie CB2 over

02 november 2007 - 10:493 minuten leestijdActueelIT Strategy & GovernanceAmyyon

Amyyon wordt totaalleverancier in de zorg door overname CB2Care.

Nina Beswerda, directeur Amyyon: " Het elektronisch cliëntdossier (ECD) is lange tijd de missende schakel in onze ketting van zorgsoftware geweest. Door de overname van CB2 en daarmee hun ECD, CB2Care, is een totaaloplossing voor ondersteuning van de grote diversiteit aan bedrijfsprocessen ontstaan. Vanuit de overheid komen steeds meer regels en administratieve eisen die alleen door het gebruik van software in goede banen kunnen worden geleid. Van steeds meer zorgklanten hoorden we dat de reguliere zorgpakketten niet aansloten bij de veranderingsprocessen die zorginstellingen moeten ondergaan; die constatering behoort vanaf nu tot het verleden".

De keuze voor CB2 past perfect in onze wens om te kiezen voor "best of breed" oplossingen. Het softwareprogramma, CB2Care, is onderscheidend in de markt doordat het gemaakt is vanuit en samen met gebruikers. Daarnaast ondersteunt deze software als enige in Nederland eisen op het gebied van DBC's én ZZP's, bevat het een ECD en alles rondom "op de vraag gebaseerd inplannen van zorg en zorgverleners". Dat de markt vraagt om CB2Care blijkt uit het grote aantal zorgorganisaties dat overstapt op CB2Care, waaronder Attent Wonen en Welzijn en Woonzorgnet!

Met name de combinatie van Cliëntzorg en Customer Relationship Management (CRM) zien wij als een meerwaarde voor de zorgmarkt. Met behulp van CRM kan de (potentiële) klant ook werkelijk centraal gezet worden. Met behulp van natuurlijk de expertise op het gebied van CRM die we al in huis hebben. Met de aankoop van CB2 is het nu mogelijk om onze visie op CRM in de zorgmarkt ook werkelijk te integreren in de primaire processen van zorgorganisaties.

Daarnaast is de branche specifieke expertise van de medewerkers van doorslaggevende betekenis geweest bij de aankoop. Net als bij eerdere overnames, waaronder XL Food, komen de medewerkers van de "zorgwerkvloer". Vanuit hun ervaring hebben ze samen met zorgorganisaties een softwareproduct ontwikkeld vanuit de praktijk. Dit is van onschatbare waarde ten opzichte van onze concurrenten! "

Meerwaarde
Amyyon wil haar visie op software implementaties ook laten gelden ten aanzien van de implementaties van CB2Care. "Wij zijn van mening dat het succesvol implementeren van software niet alleen afhangt van de kwaliteit van de software maar ook van het gedrag van de mensen die er mee moeten werken. Het feit dat CB2Care is ontwikkeld vanuit de gebruiker; de mensen die er mee gaan werken, maakt dat onze visie op implementeren; succesvol implementeren = gedrag + systeem, perfect aansluit.

Totaalpakket voor de Zorg
De veranderingen in de financiering, van een budgetfinanciering naar een outputfinanciering, hebben geleid tot een toenemende vraag naar CB2Care. Om aan deze vraag te voldoen is een professionele aanpak van projecten en commercie vereist. Deze aanpak heeft Amyyon al in huis. De doelstelling ten aanzien van de overname van CB2 is dan ook duidelijk; het creëren van een totaaloplossing voor de zorg en op hoog niveau voldoen aan de vraag.

Nieuwe naam
Vanaf 1 november zal de naam CB2 B.V. komen te vervallen en gaat de organisatie de naam Amyyon dragen. De organisatie blijft voorlopig in Elst gevestigd.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Videobeveiliging naar de cloud

    Ontwikkelingen in videobeveiliging en cloud-gebaseerde securityplatformen

    Computable.nl

    Route naar digitale autonomie en soevereiniteit

    Van A(merikaans) naar Beter. Complexiteit zit niet in de nieuwe locatie, maar de weg er naar toe.

    Computable.nl

    Comeback? Private Cloud heroverwogen.

    Waarom regie, security en controle opnieuw centraal staan

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    OT Infrastructure

    OT-patchmanagement herzien: beheersing...

    Kwetsbaarheden in software en firmware zijn onvermijdelijk, ook binnen OT-omgevingen. De manier waarop organisaties hiermee omgaan, bepaalt echter of die kwetsbaarheden daadwerkelijk leiden tot verhoogd risico.

    Meer persberichten

    Meer lezen

    IT Strategy & Governance

    Markt in beweging: gevestigde orde versus uitdagers

    Route 6 Cybersec Digitaal soeverein worden?
    Security & Risk

    Hoe zorg je voor digitale soevereiniteit?

    Sarah el Boujdani (D66)
    NIS2

    Helft NIS2-organisaties mist deadline: D66 uit zorgen

    IT Strategy & Governance

    Omstreden EU-datawet van kracht voor ict-sector

    IT Strategy & Governance

    Kernplatforms als rem op innovatie: waarom cio’s opnieuw moeten kiezen

    De Overstap algemeen
    Sourcing & Vendor Management

    De Overstap 9: Nextcloud op het strand

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten
    • Persberichten bekijken
    • Blogwire

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs