Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
    • Inzending indienen
    • Inzendingen
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
    • Magazine
    • Adverteren in het magazine
  • Nieuwsbrief

Investeer in een betere arbeidsmarkt

01 november 2007 - 16:10ActueelCarrièreSoftware AG
Redactie Computable
Redactie Computable

Wat schetste mijn verbazing toen ik onlangs een artikel las? Ruim zestig procent van het bedrijfsleven onderneemt nog geen stappen tegen het feit dat de (it-)babyboomers in rap tempo de pensioengerechtigde leeftijd naderen.

Toegegeven, de komende tien jaar zullen organisaties nog weinig last van de vergrijzing hebben, maar daarna kunnen er wel degelijk grote problemen ontstaan. Al was het maar omdat er steeds minder interesse is voor informaticastudies.

Kan het outsourcen van systemen naar andere landen een oplossing bieden? Nee, deze landen hebben met een nog groter tekort van personeel te maken op onder andere legacy-gebied. En de uurtarieven zijn in Polen of India inmiddels ook flink aan het stijgen. En wil een bedrijf eigenlijk wel zijn domeinkennis uitbesteden, zeker waar het gaat om systemen die veelal de kernapplicaties van het bedrijf bevatten?

Het vervangen van oude systemen zet ook geen zoden aan de dijk. Meer dan negentig procent van de bedrijfskritische applicaties draait op een mainframe. Vijftig procent van de bedrijven vindt het te riskant om weg te migreren. Veelzeggend is uiteraard dat 28 procent inmiddels al mislukte migraties heeft meegemaakt.

Wat kunnen we dan wel doen? Inventariseer eerst eens goed de risico's. Over hoeveel mensen hebben we het eigenlijk? Om welke functies gaat het en welke eisen stellen we aan die medewerkers? Zet vervolgens een solide mentorprogramma op. Koppel professionals aan minder ervaren it'ers. Biedt trainingmogelijkheden aan. Vergeet hierbij ook niet de medewerkers van andere afdelingen. Zij hebben immers al kennis van de organisatie.

Hou ook een nauw contact met gepensioneerde medewerkers. Zij beschikken over een enorme hoeveelheid kennis en ervaring. Misschien zijn zij bereid een paar uur in de week te besteden aan het overdragen van die kennis. Bovendien denk ik dat nauw contact met universiteiten onontbeerlijk is. Betere opleidingsprogramma's en meer stageplaatsen zullen de theorie beter laten aansluiten op de praktijk.

Als we als bedrijfsleven straks niet in de problemen willen komen, zullen we actie moeten ondernemen. Liever vandaag dan morgen.

Rob van Silfhout
Business Development Manager bij Software AG

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Toekomst van IT-talent. Een nieuw tijdperk

    Wat vraagt veranderende technologie van IT-talent? De route van skills naar succes.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Awards-inzendingen

    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Duurzamer, veiliger én voordeliger rijden bij Bouw Logistics Services (Bouw Logistics Services en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Prometheus Informatics B.V.

    Sturen op duurzaamheidsdoelstellingen bij Rabelink Logistics (Rabelink Logistics en Prometheus Informatics)
    Pijl naar rechts icoon

    Hyperfox

    Vereenvoudiging besteloroces bij Duplast, specialist in voedselverpakkingen (Duplast en Hyperfox)
    Pijl naar rechts icoon

    Prodek Solutions BV

    Compleet pakket voor digitale aansturing duurzame energie bij Odura (Odura en Prodek Solutions)
    Pijl naar rechts icoon

    Norday

    AI-tool die hyper-gepersonaliseerde cultuurpodcasts maakt voor het Rotterdams Philharmonisch Orkest (Wondercast)
    Alle inzendingen
    Pijl naar rechts icoon

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Meer lezen

    Carrière

    Massa-ontslagen bij Meta en Microsoft als gevolg van ai

    John Ternus ceo Apple
    Carrière

    John Ternus volgt Tim Cook op als Apple-ceo

    Cloud & Infrastructuur

    Sharp bundelt Europese it-activiteiten in divisie Sharp DX

    Carrière

    OR kan als Chinese Muur werken

    Cloud & Infrastructuur

    2026 ziet er glanzend uit voor ASML

    Carrière

    UWV benoemt nieuwe cio en cto

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs