Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Microsoft beleeft beste eerste kwartaal sinds 1999

26 oktober 2007 - 07:54ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Tweakers.net, Wilbert de Vries
Redactie Tweakers.net, Wilbert de Vries

Softwarefabrikant Microsoft heeft het beste eerste kwartaal sinds boekjaar 1999 achter de rug. De omzet steeg met meer dan een kwart, mede dankzij de vraag naar Windows Vista en het Xbox 360-spel Halo 3.

De fabrikant boekte in het eerste kwartaal van zijn gebroken boekjaar een omzet van 13,76 miljard dollar. Dit is een stijging van 27 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar. In het afgelopen kwartaal, dat eindigde op 30 september, maakte het bedrijf 4,29 miljard dollar winst, zo heeft Microsoft donderdagavond bekendgemaakt.

Afgezien van de goede verkopen van Vista en Halo 3, zegt Microsoft ook goed te scoren met Office 2007-producten, Windows Server en SQL Server. Zo zag de fabrikant de operationele winst van zijn Client-divisie toenemen van 771 miljoen dollar tot 962 miljoen dollar. De winst van de Business Division steeg met ruim 20 procent tot bijna 2,7 miljard dollar.

Saillant detail is dat het verlies van Microsofts Online Services Business-tak, waar onder meer Windows Live onderdeel van uitmaakt, het afgelopen kwartaal meer dan verdubbeld is tot 264 miljoen dollar. De omzet van deze tak groeide echter wel met ruim een kwart. De Entertainment and Devices Division verkocht met 1,8 miljoen stuks ongeveer twee maal zoveel Xbox 360-consoles als in dezelfde periode vorig jaar. Alleen Halo 3 bracht al 330 miljoen dollar in het laatje. Deze divisie wist zijn verlies dan ook om te zetten in een beschaafde operationele winst van 165 miljoen dollar.

Meer over

BesturingssystemenWindows Vista

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelCloud & Infrastructuur

    HEBBEN – Xbox New Experience

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs