Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

VS verplicht encryptie overheidslaptops

07 juli 2006 - 10:56ActueelOverheid
Jasper Bakker
Jasper Bakker

Databeveiliging blijft lastig, met name voor overheden. De Amerikaanse regering neemt nu stappen.

De regering van de Verenigde Staten legt federale overheden die burgerzaken behandelen nieuwe beveiligingsmaatregelen op. Opvallendste maatregel is de verplichte encryptie van data op laptops en handcomputers. Uitzondering geldt voor data die specifiek zijn geclassificeerd als 'niet gevoelig' door een bevoegde directeur van de betreffende overheidsinstantie.

Deze maatregel maakt deel uit van nieuwe beveiligingsrichtlijnen van het Office of Management and Budget van het Witte Huis. De federale instanties hebben anderhalve maand de tijd om deze nieuwe regels te implementeren. Het voornaamste doel is het beschermen van persoonlijke informatie van burgers en werknemers.

De afgelopen maanden zijn in de VS meerdere diefstallen van overheidslaptops en databestanden gepleegd, waarbij de gegevens van miljoenen mensen in verkeerde handen zijn gevallen. Dit betrof onder meer sofi-nummers, naw-gegevens (naam, adres en woonplaats) en zelfs creditcardnummers.

Één van de geruchtmakende diefstallen was die van een thuis liggende laptop van een Veteran's Association-medewerker met gegevens van ruim 26 miljoen ex-militairen. De twee maanden geleden gestolen laptop, is inmiddels teruggevonden. De FBI verklaart dat de bewuste data niet zijn aangeraakt door de dieven. Een andere opvallende datadiefstal betrof twee laptops van de FTC (Federal Trade Commission) met gegevens van honderdtien mensen die worden verdacht van het verspreiden van spam en spyware.

Meer over

Encryptie

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme toegang vs. onzichtbare cyberrisico’s in de Zorg

    In zorginstellingen is een constante stroom van personeel, patiënten en bezoekers. Maar hoe zorg je ervoor dat gevoelige gebieden beschermd blijven zonder de dagelijkse gang van zaken te verstoren? Hoe herken je eventuele zwakke plekken in het netwerk?

    Computable.nl

    In detail: succesvolle AI-implementaties

    Het implementeren van kunstmatige intelligentie (AI) biedt enorme kansen, maar roept ook vragen op. Deze paper beschrijft hoe je als (middel)grote organisatie klein kunt starten met AI en gaandeweg kunnen opschalen.

    Computable.nl

    Cybercrime Trendrapport 2024

    Een uitgebreide paper over de nieuwste bedreigingen en ruim 50 best-practices in beveiliging.

    Meer lezen

    Encryptie
    ActueelSecurity & Awareness

    BT test encryptie via kwantumdistributie

    Computable.nl
    AchtergrondCloud & Infrastructuur

    Test: Integrale beveiliging van laptops

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs