Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

DeviceLock 6.0 beschermt netwerken tegen gegevensdiefstal

04 juli 2006 - 08:484 minuten leestijdActueelGovernance & PrivacySmartLine

SmartLine Inc. introduceert met DeviceLock 6.0 een nieuwe netwerk beveiligingsoplossing die de computer beveiligt tegen het ongeoorloofd gebruik van mobiele opslagapparatuur. Het programma, dat vanaf eind juli beschikbaar is, helpt organisaties voorkomen dat onbevoegden, ook eigen medewerkers, met hun mobiele opslagapparatuur toegang hebben tot gevoelige documenten op het bedrijfsnetwerk en deze kunnen ontvreemden. Een van de nieuwe features is de mogelijkheid tot volledige controle over cd en dvd stations.

Door het wijdverspreid gebruik van opslagsystemen zoals USB-sticks, SD/MMC-geheugenkaarten, iPod's en andere MP3-spelers, wordt het risico van ongeautoriseerd kopiëren of diefstal van vertrouwelijke documenten steeds groter. Daarbij komt dat het risico van besmetting van netwerken door virussen en wormen steeds groter wordt middels deze apparatuur. Aangezien Windows USB-poorten niet afdoende beveiligt, vormt dit een lek binnen de beveiligingsorganisatie.

"Veel bedrijven maken zich, mede door het sterk toenemende gebruik van mobiele opslagapparatuur, zorgen over diefstal of verlies van intellectuele eigendommen. DeviceLock is een passende oplossing voor elke organisatie die wil voorkomen dat persoonlijke gegevens van relaties en klanten in vreemde handen terecht komt," zegt Vitaly Shipitsin, CEO van SmartLine. "Dat geldt bijvoorbeeld voor juridische of medische dienstverleners, maar ook voor financiële dienstverleners en verzekeraars. Maar ook om de eigen bedrijfsgegevens te beschermen, bijvoorbeeld ontwerpen, contracten of patenten, is DeviceLock 6.0 een onmisbaar slot op de deur."

De hardware zelf hoeft niet speciaal beveiligd te worden om het illegale gebruik van apparatuur te verhinderen. DeviceLock opereert op een hoger niveau: in tegenstelling tot concurrerende producten, blokkeert het de toegang tot de geselecteerde poort (USB, Firewire, Wifi, Bluetooth, serieel en parallel, floppy, cd/dvd, Zip, HD).

Dankzij de mogelijkheid tot het maken van een 'white list', kan de IT manager totale controle houden over de door het personeel gebruikte apparatuur. Zo kan bijvoorbeeld een uitzondering gemaakt worden voor de digitale fotocamera die door medewerkers wordt gebruikt voor bedrijfsdoeleinden, waarvan wel bestanden mogen worden gelezen. Ook is het mogelijk om middels een 'group policy' bepaalde groepen, bijvoorbeeld de sales afdeling, speciale rechten te geven. Daarnaast worden alle activiteiten die zijn uitgevoerd op elke afzonderlijke computer in het netwerk door DeviceLock opgeslagen in een database op de centrale server.

Nieuwe toepassingen

De belangrijkste nieuwe functionaliteit in de laatste versie is de volledige controle over cd- en dvd-stations, waarmee ongeautoriseerd kopiëren van cd's of dvd's niet meer mogelijk is. Cd's en dvd's waarvan het gebruik is toegestaan, kunnen worden opgenomen op de nieuwe 'media white list', terwijl er daarnaast autorisaties kunnen worden toegekend aan de cd-/dvd-eenheid zelf. Een andere nieuwe toepassing is de 'data shadowing'-functie. Hiermee is het mogelijk om DeviceLock een kopie te laten maken van elk bestand dat een gebruiker probeert te kopiëren. Zo weten CSO's (Chief Security Officers) en IT-security managers precies welke documenten van- en naar removable media zijn gekopieerd. Daarnaast kan men DeviceLock instellen om persoonlijke en op de situatie toegesneden foutmeldingen weer te geven wanneer een gebruiker niet-geautoriseerde handelingen probeert te verrichten.

Ten slotte kunnen alleen CSO's en netwerkbeheerders met de hoogste bevoegdheden bepalen welke lokale systeembeheerders de permissies van DeviceLock mogen aanpassen. Dit voorkomt dat niet-geautoriseerde gebruikers hun eigen gebruikersprofiel en gebruiksmodus wijzigen en is een basisvoorwaarde voor de veiligheid van bedrijfsinformatie.

Testexemplaar

Een gratis, volledig functionele demoversie van DeviceLock kan worden gedownload via de link http://www.devicelock.com/. Indien u hiervoor interesse heeft, kunnen we u op aanvraag een testlicentie geven om DeviceLock uitgebreid te testen, bijvoorbeeld op een netwerk.

Prijs en beschikbaarheid

DeviceLock 6.0 is vanaf eind juli verkrijgbaar. DeviceLock is beschikbaar voor €31,00 per gebruiker, met een korting bij aanschaf van grotere volumes en voor onderwijsinstellingen.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Computable.nl

    Beveiliging en IT samen sterk tegen bedreigingen

    Deze paper geeft concrete strategieën en handvatten om IT en Security effectiever te integreren.

    Meer lezen

    AchtergrondSecurity & Awareness

    Dit gaat NIS2 jouw bedrijf aan tijd en geld kosten

    compliance
    OpinieGovernance & Privacy

    Waarom Dora- en NIS2-compliance beginnen met assetmanagement

    grens België - Nederland
    ActueelData & AI

    Ai in de Benelux: veel strategie, weinig uitvoering

    ActueelGovernance & Privacy

    Microsoft: we zijn geen hulpsheriff

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Opkomst van soevereine clouds: stel dataportabiliteit centraal

    big tech
    ActueelOverheid

    Na ingreep Microsoft bij ICC: kabinet waarschuwt voor afhankelijkheid Amerikaanse tech

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Ontdek de toekomst van IT-support en m...

    Op 16 september 2025 vindt in de Jaarbeurs in Utrecht een gloednieuw event plaats dat volledig is gericht op IT-professionals:...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs