Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

Nederland op ict-gebied: ‘Minder praten, meer doen’

29 juni 2006 - 07:35ActueelInnovatie & Transformatie
Kim Loohuis
Kim Loohuis

Nederland moet minder praten en meer doen als het om ict gaat. Dat concludeerde minister Brinkhorst van EZ tijdens een bijeenkomst van het Strategisch ICT-overleg in Nieuwspoort gisteren.

"We zijn hier heel goed in praten en polderen, maar er moeten doorbraken komen om iets te bereiken", aldus de minister. Hiertoe zijn er zeven ambassadeurs benoemd die zich gaan bezighouden met strategische allianties in de uitvoering, privaat gebruik van voorzieningen voor e-Overheid, afspraken over standaarden, vertrouwen in veiligheid van internetgebruik, breedband, e-Vaardigheden en e-Overheid.

In april volgend jaar wil Brinkhorst evalueren of de woorden zijn omgezet in daden. Het Strategisch ICT-overleg heeft als ambitie om bedrijven, overheden, instellingen, wetenschap en burgers te prikkelen tot optimale integratie en benutting van elektronische communicatie in hun economische, maatschappelijke en bestuurlijke handelen.

Oud-minister Roger van Boxtel stelde vast dat het in het kabinet zelf mogelijk te weinig kennis van ict aanwezig is. "Bestuurders moeten er verstand van hebben en de ambitie om er wat van te maken, anders komt er niets van de grond", aldus Van Boxtel, die als minister ICT in zijn portefeuille had.

 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst. De praktijk van verschillende manieren van industrieel bouwen

    Computable.nl

    Agentic AI in actie

    De stappen van automatiseren naar écht autonoom werken. Welke toepassingen zijn succesvol?

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Eén reactie op “Nederland op ict-gebied: ‘Minder praten, meer doen’”

    1. Ries van Kersbergen schreef:
      10 juli 2006 om 11:46

      De beide ex-ministers hebben groot gelijk. Inderdaad heeft een van hen geen verstand van ICT zoals Brinkhorst destijds publiekelijk melde bij zijn aantreden bij EZ. Daar antwoorde hij op de vraag wat zijn beleid op ICT gebied zou worden met; “Ik weet nog net wat een attachment bij een e-mail is maar verder houdt het op”. Verbasingwekkend dat deze nu zoveel wijsheid tov ICT tentoonspreid. Van boxtel raakt slechts een deel van de essenties waarom NL op ICT gebied nog niet goed genoeg scored. Het gebrek aan kennis zit ‘m niet alleen bij de bewindslieden maar ook bij de departementsleidingen.
      Oostenrijk heeft dat opgelost door een Rijks CIO te benoemen die de regering adviseert over het opleggen van regels en standaarden. Waarom zouden we dat in NL ook niet doen?

      Login om te reageren

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialData & AI

    AI in softwaretesten: tussen belofte e...

    De opkomst van kunstmatige intelligentie (AI) wekte hoge verwachtingen in de wereld van softwaretesten. Zelflerende testsuites, automatisch gegenereerde testgevallen en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Rijk geen interessante werkgever voor ict’er

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Elektronische overheid is nog ver weg

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    EZ komt met fases ‘internet groeimodel’

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Fenit wil overheid in nieuwe ICT-raad

    Computable.nl
    ActueelInnovatie & Transformatie

    Miljoenen-investering in bèta-studies

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs