Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Trojaans paard steelt bestanden met Excel

19 juni 2006 - 08:50ActueelSecurity & AwarenessMicrosoft
Rian van Heur
Rian van Heur

Beveiligingsexperts van Microsoft schrijven op de weblog van het Security Response Center dat er een lek is ontdekt in het spreadsheetprogramma Excel. Een kwaadwillende kan de computer overnemen als de gebruiker een besmet Excel-bestand heeft geopend.

Door een speciaal ontworpen Excel-bestand te openen kan de computer door een kwaadwillende worden overgenomen. Na het openen van het bestand door een fout binnen de software ingevoerde code worden uitgevoerd en kan zo toegang tot het doelsysteem worden verkregen.

Symantec heeft al schadelijke Excel-bestanden met de naam okN.xls aangetroffen die het Trojaanse paard Mdropper.J en een programma met de naam BooliA bevatten. Deze kunnen worden gebruikt om extra bestanden naar een geïnfecteerde pc te uploaden.

Van Secunia heeft het lek de classificatie ‘extermely critical’ gekregen. Ook is er al een geval bekend waarin het lek is benut in een criminele aanslag op gebruiksgegevens. Volgens Tweakers kan men daarom spreken van een ‘zero-day’ exploit, omdat de kwetsbaarheid al misbruikt is voordat deze ontdekt is door computerbeveiligingsexperts.

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Staat van Digitale Connectiviteit binnen de Bouw- en Installatiebranche 2025

    Digitale connectiviteit is de kern van veel processen in de bouw en volgens insiders van strategisch belang voor de toekomst van de sector. Waar sta jij?

    Computable.nl

    GenAI: Veiligheidsrisico of wapen tegen dreiging?

    Wat AI betekent voor jouw securityaanpak? Alles over de risico’s en strategieën om GenAI verantwoord in te zetten.

    Computable.nl

    Bouw de AI-organisatie niet op los zand

    Wat is de afweging tussen zelf bouwen of het benutten van cloud?

    Meer lezen

    Computable.nl
    ActueelSecurity & Awareness

    Excel geplaagd door tweede beveiligingsgat

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs