Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Applicatie beheert rechten op beeldmateriaal

13 april 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Redactie Computable
Redactie Computable

Databaseleverancier Informix en softwareleverancier Usoft hebben een systeem ontwikkeld voor het beheren van de rechten op radio- en televisie-uitzendingen. Dit systeem is ook geschikt voor het beheren van de rechten op beeldmateriaal dat wordt gebruikt op websites.

Organisaties die materiaal gebruiken maken van waarop rechten zitten, moeten de gegevens van elke opname en uitzending bijhouden om de betalingen te doen aan alle rechthebbenden. Het gaat hierbij niet alleen om betalingen aan auteurs en componisten, maar ook om vergoedingen voor rechten op beeldmateriaal, zoals logo’s.
Het beheersysteem dat Informix en Usoft hiervoor ontwikkelden, is gebaseerd op deMedia360database en hetRights Management System. De fragmenten van de uitzendingen worden opgeslagen indatablades, modules die geschikt zijn voor het opslaan van data, geluid en beeld. Media360 heeft onder andere functies voor data-invoer, digitaliseren, bewerken, opslaan, zoeken, distribueren en archiveren. Marjorie Weitzel, directeur ontwikkeling bij Informix, licht toe: "Programmamakers bij radio en televisie hebben veel ervaring met het registreren en beheren van contracten en rechten op beeld en geluidsfragmenten. Door de druk van deadlines ontstaan in de praktijk toch fouten die leiden tot forse schadeclaims."
Weitzel stelt dat het systeem zich snel zal bewijzen bij het bouwen van websites. "Veel bedrijven die websites bouwen, hebben weinig ervaring met het beheren van de rechten op beeldmateriaal. Gezien de huidige trend, waarin vrijwel elk bedrijf een eigen website heeft die werkt met beeld en geluid, krijgen steeds meer bedrijven met deze problematiek te maken.

Meer over

Informix

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    ActueelCloud & Infrastructuur

    ‘Maak haast met investeringen in digitale infrastructuur’

    ActueelData & AI

    Lleverage ontvangt drie miljoen voor ‘vibe automation’

    ActueelCarrière

    Groningers verkopen crypto-platform Deribit voor 2,9 miljard dollar

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    AchtergrondCarrière

    Ict-overnamemarkt trapt 2025 goed af, maar onzekerheid troef

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Voorbereiding & verhuizing: zo implementeer je de hybride cloud

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs