Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Awards
    • Computable Awards
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Magazine
  • Nieuwsbrief

AEX pakt hoger uit door tmt-sprintje

10 december 2000 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Frits Njio
Frits Njio

Rond twee uur maandagmiddag stond de AEX 0,8 procent hoger op 662,47 punten. De Midkap stond onveranderd op 623,50 punten.

Op een rustig Damrak leidden de tech-fondsen de weg omhoog. Dit kwam door de sterk gestegen Nasdaq afgelopen vrijdagavond. Grootste stijger was Getronics met 11,7 procent op 6,76 euro. Chipmachinebouwer Asml klom 8,1 procent op 30,39 euro. Philips klom na een opwaardering 4,4 procent op 10,35 euro. Asmi pluste 8,5 procent op 16,55 euro. Be Semiconductor dikte 7,8 procent aan op 11,05 euro.
Pinkroccade, dat afgelopen week Tas definitief overnam, steeg 7,2 procent op 62,30 euro. Tas werd 10,4 procent duurder op 2,12 euro. In de telecom ging het ook crescendo. Versatel stond 5,6 procent hoger op 10,35 euro. KPN deed het met 2,4 procent op 16,49 euro. UPC, dat voor 1,43 miljard euro aan converteerbare aandelen plaatste, bleef vrijwel onveranderd op 12 euro staan.
Maar er waren ook dalers. Sopheon kondigde aan te gaan samenwerken met Iventuri, maar dat werd slecht ontvangen door de beleggers en het fonds kelderde 5,7 procent op 3,16 euro. Via Networks moest 4,6 procent terug op 7,20 euro. Cap Gemini liet 4,6 procent liggen op 91,60 euro. Ctac steeg 11,8 procent op 4,25 euro.
Op de Europese beurzen stond de tech ook in de lift. De Parijse CAC40 pluste 2,04 procent op 6060,39 punten, gevolgd door de Frankfurter Dax met 1,06 procent op 6762,12 punten. De Londense Ftse klom 0,33 procent op 6309,30 punten. De wisselkoers van de euro versus de dollar daalde licht tot 0,8801 dollarcent.
 


Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Agentic AI in de praktijk

    Hoe autonome AI werkprocessen fundamenteel verandert

    Computable.nl

    Cybersecurity rond logistiek

    Praktische paper over logistiek in een steeds digitalere wereld

    Computable.nl

    Innovatie in uitvoering: industrieel bouwen

    Wees voorbereid op de bouwplaats van de toekomst.

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    Innovatie & Transformatie

    Het IT-kanaal onder druk: samen voorui...

    Het IT-kanaal bevindt zich midden in een fundamentele transitie. IT-serviceproviders krijgen te maken met snel veranderende technologie, hogere verwachtingen van klanten en toenemende eisen op het gebied van veiligheid en...

    Meer persberichten

    Meer lezen

    Innovatie & Transformatie

    Het IT-kanaal onder druk: samen vooruitkijken tijdens het GTIA Benelux Community Forum

    6 trends in de ict-markt
    Innovatie & Transformatie

    Zes trends in de ict-markt

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Nationale coalitie voor neuromorphic computing, Rotterdams Last Mile Solutions helpt DHL (en meer)

    Innovatie & Transformatie

    Kort: Oproep tot investeringen in fotonica, ai-project voor betere anticipatie op pandemieën (en meer)

    Cloud & Infrastructuur

    Helin haalt tien miljoen euro groeikapitaal op voor internationale uitbreiding

    Data & AI

    Geen digitalisering zonder (frontline-)data

    ...

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Ontvang Computable e-Magazine
    • Cybersec e-Magazine
    • Topics
    • Phishing
    • Ransomware
    • NEN 7510

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2026 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs