Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Techfondsen brengen de AEX in mineur

07 november 2000 - 23:00ActueelInnovatie & Transformatie
Marten Dijkstra
Marten Dijkstra

Ook op het Damrak beheersten de Amerikaanse verkiezingen het koersbeeld. De AEX sloot uiteindelijk 0,45 procent lager op 687,22 punten.

Vooral de technologiefondsen waren verantwoordelijk voor het verlies van de Amsterdamse effectenbeurs. In het spoor van de terugval op de Nasdaq verloor met name Asml veel van zijn waarde. Het aandeel moest met 6 procent terug naar 32,46 euro. Ook Philips deed een stapje terug. Het aandeel van het technologieconcern noteerde aan het slot 4 procent lager op 45,60 euro.
De winst die KPN Telecom op maandag boekte, verdween gisteren als sneeuw voor de zon. Het aandeel van het telecommunicatieconcern verloor ruim 4 procent en belandde daarmee op 21,22 euro. KPN kreeg niet alleen een tik van het negatieve sentiment rond de technologie- en telecommunicatiefondsen, maar werd ook nog eens geconfronteerd met negatieve mededelingen van dochter E-Plus. Het bedrijf signaleerde een verlies van marktaandeel sinds begin dit jaar van 19 naar 15 procent.
Ronduit belabberd verging het Versatel. Over het derde kwartaal moest de telecomprovider bijna een verdubbeling van het verlies incasseren. He aandeel viel uiteindelijk 12 procent terug en eindigde op 20,45 euro. Versatel heeft onder andere te kampen met hoge kosten voor een eerder ingezette herstructurering. Ook World Online wist weinig potten te breken, ondanks het feit dat de overname door het Italiaanse Tiscali tegen een hogere waardering dan de huidige beurskoers van WoL – rond de 18 euro – vrijwel in kannen en kruiken is. World Online moest opnieuw 1 procent inleveren en sloot uiteindelijk op 14,65 euro.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    Quantum
    ActueelCloud & Infrastructuur

    Nieuwe Cisco-netwerkchip brengt quantum-internet dichterbij

    AchtergrondCarrière

    Ict-overnamemarkt trapt 2025 goed af, maar onzekerheid troef

    OpinieCloud & Infrastructuur

    Voorbereiding & verhuizing: zo implementeer je de hybride cloud

    ActueelCloud & Infrastructuur

    Europese Rekenkamer kraakt EU-strategie voor chipsector

    ActueelData & AI

    EU investeert bijna 2 miljard in digitale innovatie

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Iwell ontvangt bijna 30 miljoen groeigeld

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs