Computable.nl
  • Thema’s
    • Carrière
    • Innovatie & Transformatie
    • Cloud & Infrastructuur
    • Data & AI
    • Governance & Privacy
    • Security & Awareness
    • Software & Development
    • Werkplek & Beheer
  • Sectoren
    • Channel
    • Financiële dienstverlening
    • Logistiek
    • Onderwijs
    • Overheid
    • Zorg
  • Computable Awards
    • Overzicht
    • Nieuws
    • Winnaars
    • Partner worden
  • Vacatures
    • Vacatures bekijken
    • Vacatures plaatsen
  • Bedrijven
    • Profielen
    • Producten & Diensten
  • Kennisbank
  • Nieuwsbrief

Nasdaq moet opnieuw fors inleveren

10 oktober 2000 - 22:00ActueelInnovatie & Transformatie
Marten Dijkstra
Marten Dijkstra

De onzekerheid over de derde kwartaaresultaten blijft de sfeer op de Nasdaq bepalen. De Nasdaq Composite Index moest 115 punten inleveren.

Daarmee eindigde de index op 3240,5 punten. Dit keer trokken vooral de halfgeleiderfondsen de technologiesector verder naar beneden. De halfgeleidersector moest over de gehele linie terug, nadat Salomon Smith Barney en Lehman Brothers hun ratings voor een aantal chipproducenten naar beneden hadden bijgesteld. Als gevolg daarvan viel chipmaker Altera met 11,6 dollar terug naar 29,81 dollar. Xilinx daalde 16,63 dollar naar 62,50 dollar. Ook Texas Instruments en Intel moesten terrein prijsgeven. De neerwaartse trend in de technologiesector had ook effect op het aandeel IBM, dat met 3,13 dollar terug moest naar 114,81 dollar.
Vanaf begin september worden de technologiefondsen op de Nasdaq geteisterd door de onzekerheid over kwartaalresultaten, de hoge olieprijs en de zwakke euro. Deze factoren zorgden op de technologiebeurs voor een koersdaling van 21 procent over de gehele linie. Analisten hopen nu dat de Nasdaq weer de weg omhoog zal vinden, dankzij onder andere beter dan verwachte kwartaalcijfers. Vandaar dat hoopvol werd uitgekeken naar de resultaten van Yahoo, dat inderdaad beter presteerde dan verwacht. De nettowinst over het derde kwartaal steeg van 11,1 miljoen dollar naar 47,7 miljoen dollar. De omzet steeg met 90 procent naar 295,5 miljoen dollar. Het effect op het aandeel zal echter pas morgen duidelijk worden, omdat de resultaten van het Internet-bedrijf nabeurs werden bekendgemaakt. In ieder geval zal het nog wel even duren alvorens Yahoo zijn verlies van 28 procent sinds begin september heeft goedgemaakt.
Verder is er nog geen eind gekomen aan de bedrijven die met winstwaarschuwingen komen. Storage Technology viel 14 procent terug nadat het bedrijf lager dan verwachte kwartaalresultaten denkt te boeken. Het aandeel sloot op 10,56 dollar. Ook Sillicon Graphics moest inleveren omdat het bedrijf uitgaat van een groter dan verwacht verlies. Het aandeel viel met 10 dollarcent terug naar 3,60 dollar. Verder sloot Lucent zich aan bij het rijtje van pessimisten. Het bedrijf maakte nabeurs bekend dat de kwartaalresultaten naar verwachting zullen achterblijven bij de eerdere verwachtingen. Voor het nieuws doorbrak koerste Lucent al 4 dollarcent lager op 31,38 dollar.
 

Deel

    Inschrijven nieuwsbrief Computable

    Door te klikken op inschrijven geef je toestemming aan Jaarbeurs B.V. om je naam en e-mailadres te verwerken voor het verzenden van een of meer mailings namens Computable. Je kunt je toestemming te allen tijde intrekken via de af­meld­func­tie in de nieuwsbrief.
    Wil je weten hoe Jaarbeurs B.V. omgaat met jouw per­soons­ge­ge­vens? Klik dan hier voor ons privacy statement.

    Whitepapers

    Computable.nl

    Slimme connectiviteit: de toekomst van bouwen

    Hoe stoom jij jouw organisatie in de bouw en installatie sector klaar voor de digitale toekomst?

    Computable.nl

    Design Sprints: 4 dagen van idee naar prototype

    Hoe zet je in vier dagen tijd een gevalideerd prototype neer met Design Sprints?

    Computable.nl

    Dit is de weg naar informatietransformatie

    In een wereld waar data en informatie centraal staan, moeten organisaties zich aanpassen aan de digitale toekomst. Informatietransformatie is de sleutel tot het versterken van beveiliging en het bevorderen van efficiëntie.

    Meer lezen

    AchtergrondOverheid

    Software is gevechtskracht

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Groningse doorbraak bij 3d-printtechniek voor robotjes

    AchtergrondInnovatie & Transformatie

    Tech aan het front

    ActueelInnovatie & Transformatie

    Navo-sg Mark Rutte ziet innovatie op slagveld enorm versnellen

    AchtergrondData & AI

    Ai-bedrijf Braincreators stelt de mens weer centraal in nieuwe koers

    ActueelSoftware & Development

    Europese tech hongert naar Navo-orders

    Geef een reactie Reactie annuleren

    Je moet ingelogd zijn op om een reactie te plaatsen.

    Populaire berichten

    Meer artikelen

    Uitgelicht

    Partnerartikel
    AdvertorialInnovatie & Transformatie

    Computable Insights

    Een ai-agent die klantvragen afhandelt. Dat is een van de nieuwste troeven van softwareproducent Salesforce, dat daarmee meesurft op de...

    Meer persberichten

    Footer

    Direct naar

    • Carrièretests
    • Kennisbank
    • Planning
    • Computable Awards
    • Magazine
    • Abonneren Magazine
    • Cybersec e-Magazine

    Producten

    • Adverteren en meer…
    • Jouw Producten en Bedrijfsprofiel
    • Whitepapers & Leads
    • Vacatures & Employer Branding
    • Persberichten

    Contact

    • Colofon
    • Computable en de AVG
    • Service & contact
    • Inschrijven nieuwsbrief
    • Inlog

    Social

    • Facebook
    • X
    • LinkedIn
    • YouTube
    • Instagram
    © 2025 Jaarbeurs
    • Disclaimer
    • Gebruikersvoorwaarden
    • Privacy statement
    Computable.nl is een product van Jaarbeurs